• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2584-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم:

بانک‌ها از کشت‎های گلخانه‎ای و صنایع تبدیلی در استان قم حمایت کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم گفت: بانک ها از کشت های گلخانه ای و صنایع تبدیلی در جهت تولید و اشتغال در استان قم حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری پس از بازدید از مجتمع های کشاورزی در خلجستان و ظرفیت های گلخانه ای در طینوج و دستجرد در چهاردهمین کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد عنوان کرد: به طرح هایی که در زمینه کشت گلخانه ای اقتصادی باشد و بتواند اشتغال خوبی را فراهم سازد تسهیلات ویژه ای اعطاء می گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم افزود: البته باید بانک ها از کشت های گلخانه ای و صنایع تبدیلی در جهت تولید و اشتغال در استان قم حمایت کنند. با توجه به کمبود آب ، کشت گلخانه ای می تواند حرکت مهمی در بهره وری باشد و زمینه توسعه صنایع تبدیلی و بسته بندی را نیز فراهم سازد.

غضنفری عنوان کرد: در حال حاضر ظرفیت گلخانه ای در استان قم 27 هکتار است و ما در تلاشیم آن را به 50 هکتار ارتقاء بخشیم، کشت های گلخانه ای صرفه جویی خوبی در مصرف آب تا میزان 20 برابر دارند و تا 5 برابر ارزش افزوده خواهند داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با تاکید بر همراهی و همدلی مسئولان در توسعه کشت های گلخانه ای گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو تکیه بر توان داخلی است و تا زمانی که ظرفیت های خوبی در تولید و اشتغال وجود دارد باید برای رفع موانع گام برداشت.

وی بیان کرد: کشاورزان نیز همراهی لازم را در توسعه کشت های گلخانه ای داشته باشند به خصوص در حاشیه روستاها که امکانات و ظرفیت های لازم نیز مهیا می باشد باید اقدام به توسعه کشت های گلخانه ای کرد.

غضنفری عنوان کرد: در بازدید از ظرفیت های گلخانه ای در روستاها رضایت خوبی از وضعیت فعالیت تولیدکنندگان احساس می کنیم و امید است این ظرفیت ها با جذب سرمایه گذار توسعه یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: