• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-3285-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عبور قطار پر سرعت تهران قم اصفهان از جمکران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت: برای ایجاد همپوشانی قطار پر سرعت و خطوط متروی قم، ایستگاه قطار پرسرعت در منطقه جمکران ساخته می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، محسن بهشتی در جلسه ای با حضور مدیران راه آهن جمهوری اسلامی در خصوص تصمیم گیری نهایی ایستگاه قطار پرسرعت گفت: با توجه به عبور این قطار در حد فاصل بلوار خلیج فارس و بلوار پیامبر اعظم(ص) و نقطه تبادل با خطوط A و B مترو، ایستگاهی در نزدیکی جمکران ساخته می شود تا هم شهروندان قم و هم زائران حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به آن دسترسی داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: در طرح توسعه این پروژه، به منظور دسترسی آسان تر مردم، ساخت یک خط فرعی از این ایستگاه پیش بینی شده تا ایستگاه مرکزی راه آهن داخل شهر قم به ایستگاه قطار پر سرعت متصل شود.

بهشتی با اشاره به عبور 137 کیلومتر از مسیر 410 کیلومتری قطار پرسرعت تهران -قم- اصفهان از جغرافیایی سیاسی استان قم گفت: مهمترین بخش این مسیر عبور 5 کیلومتر آن از زیر کوه دو برادران است که در جلسه امروز مقرر شد زمین هایی در دو طرف این کوه در اختیار پیمانکار قرار گیرد تا سرعت پیشرفت طرح افزایش یابد.

مدیر کل ساختمان و تاسیسات راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تامین مالی این طرح به میزان دو میلیارد دلار از سوی پیمانکار چینی گفت: با رفع مشکلات مالی، 12 کارگاه در مسیر این قطار، با سرعت بیشتری به فعالیت خود ادامه می دهند.

عبدالمحمدی افزود: عملیات زیرسازی این طرح نسبت به کل عملیات اجرایی 11 درصد پیشرفت داشته است که شامل ساخت بدنه های خاکریز و پل ها است.

وی با اشاره به اینکه قرارداد مرحله دوم این طرح با پیمانکار چینی منعقد شده است گفت: طبق جدول زمان بندی، این طرح باید تا سال 1400 به اتمام برسد.

عبدالمحمدی گفت: عملیات اجرایی طرح بر عهده پیمانکار داخلی و مسائل سیستم ها و تکنولوژی برعهده پیمانکار چینی است.

در ادامه جلسه صبوری مدیرکل راه وشهرسازی استان قم ضمن ارائه گزارش از آخرین وضعیت اجرایی پروژه قطار پرسرعت در محدوده استان قم گفت: اولویت اجرای پروژه، احداث تونل در محدوده کوه دوبرادران است و برای پرهیز از مشکلات اجرایی و انشعابات، در صورت امکان سایت متمرکز برای تجهیز کارگاه ها آماده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اهمیت این پروژه در توسعه حمل و نقل استان، تاکید کرد: برای اخذ تصمیمات بهتر و هماهنگی بیشتر، طرح پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان برای کلیه مدیران اجرایی دستگاه های استان تبیین و تشریح شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: