• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-3385-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم خواستار شد:

ارائه برنامه عملياتي در زمينه ارتقاء فرهنگ استفاده از كالاي داخلي توسط دستگاه‌هاي فرهنگي


معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم خواستار ارائه برنامه عملياتي در زمينه ارتقاء فرهنگ استفاده از كالاي داخلي توسط دستگاه‌هاي ذيل كارگروه فرهنگي و اجتماعي استان شد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سيدمحمدرضا هاشمي معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم در جلسه كارگروه فرهنگي اجتماعي ذيل ستاد اقتصاد مقاومتي استان قم، با اشاره به تاكيدات رهبر معظم انقلاب اسلامي در رابطه با اقتصاد مقاومتي اظهار کرد: در دولت تدبير و اميد رونق اقتصادي در دستور كار قرار داشت و در همين راستا ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي نيز تشكيل گرديد.

معاون استاندار قم با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي اركان مختلفي از جمله استفاده از ظرفيت هاي مردمي، حمايت از توليد داخلي و مديريت مصرف دارد؛ تشكيل چهار كارگروه تحت ستاد فرماندهي اقصادي مقاومتي را مورد توجه قرار داد و افزود: كارگروه فرهنگي و اجتماعي با بهره گيري از نخبگان با هدف فرهنگ سازي در زمينه هاي مختلف از جمله صرفه جويي در مصرف، پرهيز از تجمل گرايي و پرداخت ماليات تشكيل شده است.

وي بيان کرد: يكي از محورهاي اقتصاد مقاومتي استفاده از كالاهاي داخلي است و بايستي ضمن برنامه ريزي براي گرايش مردم نسبت به خريد اين كالاها، براي بهبود كيفي محصولات نيز تلاش شود.

هاشمي با بيان اينكه در شعار سال جاري، مردم محور اصلي در اقتصاد مقاومتي هستند، گفت: اجراي مولفه‎هاي اعتمادسازي و ارتقاء فرهنگ عمومي در حوزه مصرف كالاي داخلي بايستي در دستور كار دستگاه هاي دولتي و تريبون هاي عمومي باشد.

معاون استاندار قم خاطرنشان كرد: كالاهاي توليد استان قم بايد در اولويت مصرف قرار بگيرند و از شركت هاي صنعتي و توليدي مستقر در استان قم حمايت كنيم.

وي گفت: برنامه عملياتي با زمانبندي مشخص بايستي توسط دستگاه هاي ذيل كارگروه فرهنگي و اجتماعي طي 10 روز آينده ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: