• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 975-188-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

توسعه ورزش همگانی یک مدیریت همگانی می طلبد

استاندار قم گفت: توسعه ورزش همگانی در سطح جامعه، یک مدیریت همگانی می طلبد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی شامگاه یکشنبه در اولین شورای ورزش همگانی در تالار امام جواد (ع) در استانداری قم عنوان کرد: با تدوین سند راهبردی تحول ورزش همگانی باید مسیر مشخصی در توسعه این ورزش در میان آحاد مردم در حفظ سلامتی جامعه اتخاذ شود.

استاندار قم افزود: در این سند راهبردی 18 طرح مهم وجود دارد که بر اساس مصوبات مهم و ضروری در ورزش همگانی تدوین شده است و باید مورد اهتمام مسئولان دستگاههای اجرایی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: ورزش همگانی، مقوله ای مهم در سلامت جامعه است؛ وجود آمار و ارقام از اضافه وزن و فشار خون به واسطه عدم تحرک است.

صادقی بیان کرد: تقویت ورزش همگانی می تواند بیماری‌های زیادی را از بین ببرد از این رو تلاش شود با برنامه های متنوع در جهت ترویج ورزش همگانی تلاش شود.

وی عنوان کرد: با هم افزایی و برنامه ریزی مدن می توان در جهت گسترش فرهنگ ورزش همگانی موفق بود در این راستا توسعه ورزش همگانی در سطح جامعه،یک مدیریت همگانی می طلبد.

استاندار قم یادآور شد: همچنین بانک ها با حمایت های مالی از ورزش های همگانی باید مشوق های لازم را فراهم کنند. در این باره اداره کل ورزش و جوانان باید بانک ها را به بحث ورزش های همگانی وارد کند و مذاکرات لازم را صورت دهد.

صادقی عنوان کرد: شهرداری نیز اعتباراتی را در اختیار دارد که با توسعه اماکن ورزشی به ویژه ورزش بانوان می تواند به افزایش ظرفیت های موجود بیافزاید.

گفتنی است در انتهای جلسه امیر مجد آرا رئیس فدراسیون ورزش همگانی حکم سفیر ورزش همگانی در استان قم را به استاندار قم اعطاء کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: