• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 975-288-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس فدراسیون ورزش همگانی خبر داد:

تدوین سند تحول ورزش‌های همگانی بر مبنای منویات مقام معظم رهبری

رئیس فدراسیون ورزش همگانی گفت: سند تحول ورزش‌های همگانی بر مبنای منویات و توصیه های مقام معظم رهبری تدوین شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، امیر مجدآرا شامگاه یکشنبه در اولین شورای ورزش همگانی در تالار امام جواد (ع) در استانداری قم عنوان کرد: با تلاش های انجام شده ورزش همگانی در سطح کشور رو به تعالی و رشد است.

رئیس فدراسیون ورزش همگانی افزود: در جهت توسعه ورزش همگانی باید برنامه محور بود این ورزش نیاز به مدیریت همگانی دارد از این رو فدراسیون به صورت برنامه محور اهداف خود را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سند تحول ورزش‌های همگانی بر مبنای منویات و توصیه های رهبری تدوین شده است. این سند در طول سه سال در دو جلد کتاب تدوین شد که 90 طرح مختلف دارد و کارشناسان تربیت بدنی و وزارت ورزش در این حوزه برنامه ریزی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: استان‌های کشور در شورای استانی برنامه های سند را عملیاتی می کنند و در این ارتباط استان قم یکی از استان‌های موفق به شمار می رود.

رئیس فدراسیون ورزش همگانی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند در جهت ترویج فرهنگ تندرستی و ورزش همگانی تلاش کنند. ورزش ادارات، استفاده از دوچرخه به جای وسایل نقلیه، استعدادیابی، ایجاد جاده های سلامتی، طرح همیاران ورزشی، طرح بصیرت مدرسین، آمایش سرزمینی و جایگزینی موسیقی سنتی به جای مدرن،استفاده از ظرفیت صدا و سیما و پایش های سلامت و توسعه کارآفرینی از طریق ورزش...از جمله برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی است.

مجدآرا تصریح کرد: خانواده ها باید به سمت و سوی ورزش همگانی ترغیب شوند همچنین باید جنبشی برای ورزش همگانی در سطح جامعه ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: طرح ورزش طلاب در دست اجراست و در این باره در استان قم برای اولین بار کمیته ای تشکیل می شود و در صورت موفقیت طرح، آن را در سطح کشور توسعه می دهیم.

رئیس فدراسیون ورزش همگانی عنوان کرد: فقر حرکتی در بین مردم وجود دارد ما بر این باوریم مادران عمود خیمه ورزش همگانی هستند و نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند در این مسیر برنامه ریزی شود.

وی گفت: طرح بصیرت مدرسین در قم در جال اجراست، سال گذشته 900 نفر با حضور اساتید حوزه دوره‌ای را در قم سپری کردند و در هفته گذشته دومین دوره برگزار شد و به زودی نیز 100 تن از بانوان مدرس در این طرح شرکت می کنند.

مجد آرا عنوان کرد: بودجه و امکانات خوبی برای ورزش همگانی طراحی شده و 27 دهم درصد از 9 درصد مالیات ارزش بر ارزش افزوده برای ورزش‌های همگانی اختصاص یافت.

وی بیان کرد: شهرداری و صدا و سیما مردم را در جهت حضور در ورزش های همگانی ترغیب کنند و در قالب پیاده‌روی‌های خانوادگی، نشاط را به جامعه بیاوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: