• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۷
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 975-388-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

سرانه فضای ورزشی در قم 50 سانتی‌متر است

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: با برگزاری ایستگاه‌های ورزش همگانی در هفته تربیت بدنی، ۱۵ هزار نفر در طرح ورزش مساجد قم شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسن عابدی شامگاه یکشنبه در اولین شورای ورزش همگانی در تالار امام جواد (ع) در استانداری قم عنوان کرد: شهرداری با اختصاص یک درصد از اعتبارات به ورزش همگانی می تواند سهم مهمی در توسعه این ورزش در سطح استان داشته باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم افزود: دستگاه‌های اجرایی در دو سال گذشته از ظرفیت ورزش همگانی ویژه خانواده ها و جوانان استفاده کرده اند. با برگزاری ایستگاه‌های ورزش همگانی در هفته تربیت بدنی، ۱۵ هزار نفر در طرح ورزش مساجد قم شرکت کردند.

عابدی اظهار کرد: متاسفانه هنوز با سرانه فضاهای ورزشی در سطح کشور فاصله زیادی داریم و در حال حاضر این سرانه در قم 50 سانتی متر است.

وی بیان کرد: برخی از باشگاه‌های خصوصی در اماکن غیرتجاری فعالیت می‌کنند که عوارض تغییر کاربری ورزشی پرداخت می‌کنند در این راستا با همکاری شهرداری قم برای معافیت از پرداخت عوارض، بخشی از مشکلاتشان حل می‌ شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به اهمیت توسعه ورزش بانوان خاطرنشان کرد: 20 پایگاه ورزش صبحگاهی در استان قم فعال است اما با کمبود مکان‌های سرپوشیده ویژه بانوان مواجه ایم.

وی تصریح کرد: می توان از ظرفیت شهرداری در توسعه ورزش همگانی استفاده کنیم و کمبودها را رفع کنیم در این ارتباط شهرداری می تواند یک درصد از اعتبارات خود را به سازمان فرهنگی و ورزشی اختصاص دهد.

عابدی گفت: همچنین اختصاص اعتبارات در قالب هیئت‌های ورزشی و مشارکت آنها در طرح ها نیز بخش زیادی از مشکلات ورزش را رفع می کند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از مسابقات فوتسال در قم عنوان کرد: پوشش امنیتی و پوشش تصویری مسابقات فوتسال تیم لیگ برتر قم توسط نیروی انتظامی و صداوسیما با امکانات لازم و به صورت رایگان می تواند به ارتقای کیفی مسابقات کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: