• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۹
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 975-488-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

هنوز وعده‌های شهرداری برای ورزش بانوان در قم محقق نشده است

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم گفت: در جهت ترویج ورزش همگانی، کارکنان دستگاههای اجرایی و دولتی باید با دوچرخه تردد کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، روح‌الله رمضانی شامگاه یکشنبه در اولین شورای ورزش همگانی در تالار امام جواد (ع) در استانداری قم عنوان کرد: یکی از اتفاقات کم نظیر در سطح کشور، بسته شدن تیم لیگ برتر فوتبال و فوتسال به صورت بومی است.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم افزود: با این وجود این تیم ها فاقد حامیان مالی قدرتمند هستند و با مشکلات مالی مواجه اند در حالی که گاهی تا 10 هزار نفر از طریق تلویزیون بازی ها را دنبال می کنند و این فرصت خوبی برای جذب حامیان مالی است.

وی بیان کرد: صداوسیما با پخش مستقیم مسابقات و حمایت های لازم می تواند بخش زیادی از مشکلات مالی تیم های فوتبال و فوتسال را از بین ببرد.

رمضانی در ادامه با تاکید بر توسعه ورزش همگانی تصریح کرد: تعداد پایگاه‌های ورزش صبحگاهی و عصرگاهی را در قم افزایش داده ایم تا بانوان و آقایان از ظرفیت های ورزش همگانی استفاده کنند.

وی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال گذشته بیش از 6 هزار تن در مسابقات محلات و مساجد حضور یافته اند.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم همچنین عنوان کرد: در جهت ترویج ورزش همگانی، کارکنان دستگاههای اجرایی و دولتی باید با دوچرخه تردد کنند.

وی متذکر شد: اخذ عوارض از باشگاه‌های ورزشی اماکن غیرتجاری یک مصوبه است که باید از طریق مالک پرداخت شود اما مالکان پرداخت آن را بر عهده مدیران باشگاه‌ها نهاده اند و مشکلات مالی برای باشگاه‌ها ایجاد کرده اند.

در ادامه جلسه مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر بانوان با کمبود فضای ورزشی و امکانات لازم در ورزش همگانی مواجه هستند.

معصومه ظهیری اظهار کرد: در استان قم ویژه بانوان دو بوستان وجود دارد که یکی از آن ها از نظر پوشیدگی در فضای داخلی مناسب نبوده و دیگری امکانات لازم را ندارد.

وی بیان کرد: هنوز وعده‌های شهرداری در توسعه فضاهای ورزشی ویژه بانوان در قم و افزایش بوستان ها تحقق نیافته است در حالی که انتظار می رود امکانات بهتری را برای بانوان مهیا سازند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: ورزش همگانی نقش مهمی در سلامت جامعه به ویژه بانوان دارد و باید در این ارتباط تلاش شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: