• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 975-688-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عدم استقبال بانوان کارمند از ورزش

کارشناس امورزنان اداره کل ورزش و جوانان استان قم از عدم استقبال بانوان کارمند از انجام فعالیت‌های ورزشی خبرداد.

زهره فلاح در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم عوان کرد: بیش از 40 سالن اختصاصی که جنبه ی خصوصی دارند دراختیار خانم ها قرار دارد که در رشته‌های مختلف تا غروب آفتاب فعال هستند؛ از جمله آنها می توان استخر بوستان نرگس را نام برد که از صبح تا ساعت 9 شب دراختیار بانوان قرار دارد.

کارشناس امورزنان اداره کل ورزش و جوانان استان قم عنوان کرد: باتوجه به بند 53 مصوب در قانون بودجه، اکثر ادارات موظفند قسمتی از بودجه‌ی خود را به بحث ورزش کارکنان اختصاص دهند که این بودجه به منظور در اختیار قراردادن امکانات ورزشی به کارکنان هزینه می‌شود.

فلاح اشاره کرد: مصوبه دولت بر این است که کارمندان در طول هفته و در ساعات کاری می توانند 4ساعت را به ورزش اختصاص دهند که به موازات بالاترین مقام اجرایی تا 8ساعت قابل تمدید است.

فلاح هم چنین بر عدم استقبال بانوان کارمند از ورزش تاکید کرد و افزود: باتوجه به اینکه عده‌ی زیادی از باشگاه‌ها خصوصی هستند، هیچ محدودیتی مبنی بر حضور بانوان در مراکز ورزشی وجود ندارد و تنها محدودیت بانوان مربوط به ساعت 9شب به بعد برای مراجعه به باشگاه ها است.

این کارشناس ورزش بانوان ادامه داد: با مدیریت زمان می‌توان از بسیاری از امکانات ورزشی استفاده کرد، کما اینکه بسیاری از کلوپ‌های آموزش و پرورش و سالن‌های ورزشی آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به بانوان هستند.

فلاح در خصوص بوستان های مختص بانوان اشاره کرد: در قم بوستان نرگس و ارغوان به صورت اختصاصی برای بانوان در نظر گرفته شده است که بانوان می‌توانند تا غروب آفتاب به صورت اختصاصی از امکانات این بوستان‌ها استفاده کنند.

وی اضافه کرد: شهرداری به منظور ورزش صبحگاهی بانوان در بوستان‌ها، 10 پایگاه در نظر گرفته است که بانوان می‌توانند در این مراکز در محیطی پوشیده و باشهریه‌ی ماهیانه 5هزار تومان، به فعالیت ورزشی بپردازند.

کارشناس امورزنان اداره کل ورزش و جوانان استان قم عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌های شهری امکان حضور و فعایت گسترده‌ی ورزشی بانوان در فضای باز قم وجود ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: