• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 975-3587-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ارتقای سواد رسانه‌ای، ضرورتی مهم در مواجهه با آسیب‌ها

اعضای شورای فرهنگ عمومی قم بر ارتقای سواد رسانه ای در مواجهه با آسیب ها تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در ابتدای یکصد و شصت و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی قم در ساختمان اداری آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) عنوان کرد: ارتقای سواد رسانه‌ای اولویت شورای فرهنگ عمومی قم است.

وی تصریح کرد: در جنگ رسانه‌ای دشمنان اسلام علیه انقلاب و ایران، باید توجه ویژه‌ای به ارتقای اگاهی جامعه و تبیین سواد رسانه ای در بین مردم داشته باشیم.

حسینی کاشانی افزود: سواد رسانه‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نقش موثری دارد، تا سواد رسانه‌ای ایجاد نشود نمی توان افکار عمومی را در برابر شایعات و اخبار دروغ واکسینه کرد؛ به همین منظور، باید با بهره گیری از نظر کارشناسان و متخصصان رسانه‌ای به دنبال ارتقای سواد رسانه ای باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در مورد جشنواره فضای مجازی بیان کرد: بعد از فراخوان در تولید محتوای فضای مجازی، 400 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

حجت الاسلام عباس اسکندری رئیس اداره کل تبلیغات اسلامی قم نیز در این جلسه گفت: رهبر انقلاب چندین سال است که هشدارهای لازم را در مورد فضای مجازی می‌دهد اما این هشدارها مورد توجه واقع نشده است.

وی تصریح کرد: فضای مجازی همچون سیل، دار و ندارمان را برده است و امروز بازی‌های رایانه‌ای غربی، آسیب جدی به ریشه اعتقادی کودکان وارد کرده است.

حجت الاسلام اسکندری عنوان کرد: در جنگ پیچیده دشمن هیچ گونه ابزار، سلاح و محتوا و قرارگاهی نداریم، در این راستا دستگاه‌های مختلف باید به میدان بیایند.

در ادامه حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش قم بیان کرد: 56 هزار دانش آموز با سواد رسانه ای آشنا شدند اما در این موضوع هنوز جای کار وجود دارد.

مرتضی داستانی رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان قم نیز عنوان کرد: دوره‌های آموزشی خانه مطبوعات با عنوان "خبرنگار شویم" در قم در حال برگزاری است و برگزاری این دوره‌های آموزشی می‌تواند در ارتقای سواد رسانه ای نقش داشته باشد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: