• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3814-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم تصریح کرد:

توجه به امکانات و یکپارچه‌سازی تصمیمات؛ لازمه توسعه ظرفیت‌های گردشگری زیارت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: لازمه توسعه ظرفیت های گردشگری زیارت، توجه به امکانات و یکپارچه سازی تصمیمات و سیاست گذاری ها در راستای خدمت به زائران است.

سید حسن رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص برگزاری نشست راهبردی "مساله زیارت زیربنای آینده شهر" از سلسله نشست های "عش آل محمد (ص)" که از سوی جهاددانشگاهی واحد استان قم برگزار می‌شود، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت زیارت می تواند در اداره و توسعه شهر اثرگذار باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم افزود: لازمه توسعه ظرفیت های گردشگری زیارت،توجه به امکانات و یکپارچه سازی تصمیمات و سیاست گذاری ها در راستای خدمت به زائران است.

وی در این باره توضیح داد: شهر قم محور گردشگری زیارتی است اگر گردشگری را به انواع مختلف تقسیم کنیم یکی از محورهای مهم آن گردشگری زیارتی است که نیازمند توجه ویژه ای به فراهم سازی زیرساختها دارد.

رضوی بیان کرد: در دنیا چند شهر دارای شرایط زیارتی بودن هستند در کشور ما قم نیز دارای این شرایط است و این بستر، فرصتی مهم برای مسئولان در جهت توسعه شهر را فراهم می کند. توسعه شهر و ارتقای زیرساختهای شهری در گردشگری زیارتی دارای اهمیت زیادی است و باید بدان توجه شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: وقتی گردشگری زیارت را محور قرار می دهیم در کنار آن سایر گردشگری ها از جمله درمان و بحث های دیگر را نیز برای گردشگران زیارتی باید فراهم کنیم.

وی ادامه داد:همچنین لازم است زمینه جذب سرمایه برای توسعه زیرساختها فراهم شود جذب سرمایه گذار و ایجاد انگیزه می تواند بازدهی خوبی در توسعه شهر داشته باشد و خدمت رسانی را به زائران تسهیل کند.

رضوی عنوان کرد:وقتی 20 میلیون زائر به عشق و ارادت زیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) به قم می آیند تا از ظرفیت های معنوی این شهر استفاده کنند ما با یک فرصت طلایی در خدمت رسانی و توسعه مواجه هستیم.

وی اظهار کرد:شهری می‌تواند بهتر به زائران خدمت رسانی کند که زیرساختهای لازم را فراهم بیاورد و به توسعه بپردازد و از ظرفیت ها به خوبی بهره گیری کند. اگر بنا باشد مانند گذشته زائر به قم بیاید و تنها چند ساعت بماند برای اقتصاد و توسعه شهر نتوانسته ایم از این فرصت به خوبی استفاه کنیم.

وی توضیح داد: زیرساختها باید به گونه ای باشد که زائر انگیزه کافی برای ماندن به مدت چند روز را در شهر زیارتی داشته باشد. خواهیم زائر چند روزی در شهر بماند زمینه تحقق این هدف، توسعه زیرساختها از جمله ساخت واحدهای اقامتی و هتل و خیابان بندی و ایجاد پارک‌های مناسب همگام با نیازهای زائران است.

وی گفت: اگر چنین زیرساختهایی فراهم شود می توانیم خدمات بهتری را به زائران ارائه کنیم در این مسیر نیز به یکپارچه سازی تصمیمات بر اساس اسناد بالادستی داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم تصریح کرد: در واقع همه مسئولان شهر باید بر اساس اسناد بالا دستی تصممیاتی را بگیرند و به فعالیت بپردازند.

وی بیان کرد:سند آمایش استان محور استان را گردشگری در نظر گرفته که منظور گردشگری زیارت است اگر همه بر اساس این سند برنامه ریزی کنیم و مکمل هم باشیم پازل توسعه کامل می شود اما اگر هر کس جزیره ای کار کند و بدون هماهنگی اهداف خود را پیش ببرد نمی توانیم به اهداف خود دست یابیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: