• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 975-5587-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

سومین همایش سید العابدین (ع) در قم برگزار شدسومین همایش سیدالعابدین(ع) تحت عنوان بررسی ظرفیت تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین‌الملل با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام احمد پهلوانی مدیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد(ع)  شامگاه پنج شنبه در سالن همایش های غدیر در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در خصوص برگزاری سومین همایش سید العابدین(ع) در قم توضیح داد: این همایش به منظور بررسی ظرفیت های تبلیغی صحیفه سجادیه برگزار شد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان افزود: در این آئین که با هدف تجلیل از خادمان و فعالان صحیفه سجادیه در حوزه بین‌المللی برگزار شده است، دیدگاههای اساتید برجسته و علما در خصوص راهکارها و تقویت گسترش معارف سجادی در عرصه بین الملل تبیین شد.

وی اظهار کرد: این همایش با همکاری جامعة المصطفی العالمیة و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، استانداری هرمزگان، دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان، در قم برگزار شد.

حجت الاسلام پهلوانی بیان کرد: برآنیم تا ضمن تجلیل از حافظین صحیفه سجادیه از پایان نامه های مرتبط با این کتاب شریف حمایت کنیم. به تازگی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های دبیرخانه کنگره راه اندازی شده است.

مدیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد (ع) خاطرنشان کرد: تاکنون 1200مقاله در دبیرخانه این کنگره ثبت شده است که در ۱۲ کتاب منتشر شد. همچنین هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در 25 ماه محرم همزمان با سالروز شهادت آن حضرت در استان هرمزگان برگزار می شود.

حجت الاسلام پهلوانی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 70 طلبه سطح سه و چهار حوزه علمیه قم در مرکز تخصصی صحیفه سجادیه مشغول فراگیری معارف صحیفه به صورت تخصصی هستند.

گفتنی است در این همایش از خانواده شهدای مدافع حرم و نخستین شهید مدافع حرم استان هرمزگان و چهار شهید غیر ایرانی و حافظین صحیفه سجادیه و روحانیون و مبلغان و فعالان تبلیغی توسعه فرهنگ صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: