• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 975-5787-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور:


صحیفه سجادیه میراثی ماندگار از فرهنگ نیایش و بندگی است


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صحیفه سجادیه میراثی ماندگار و ارزشمند در همه اعصار از فرهنگ نیایش و بندگی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی شامگاه پنج شنبه در سومین همایش سید العابدین(ع) تحت عنوان بررسی ظرفیت تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل که در سالن همایش های غدیر در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد در خصوص کتاب صحیفه سجادیه عنوان کرد: آن چه بشر را به آرامش و تسکین می رساند نیایش و دعا در درگاه الهی است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: صحیفه سجادیه میراثی ماندگار و ارزشمند در همه اعصار از فرهنگ نیایش و بندگی است. در این کتاب با ارزش معارف والایی از توحید، نبوت، امامت، انسان شناسی و خداشناسی وجود دارد که اعتلا بخش معرفت انسان است.

حجت الاسلام ارزانی بیان کرد: دعاهای این کتاب انسان را در عالمی سرشار از پاکی و صفا و نورانیت غوطه‌ور می‌کند. یکی از کارهایی که مورد غفلت واقع شده بود شناخت امام سجاد(ع) و معرفی صحیفه سجادیه و انس با این کتاب ارزنده بود که خوشبختانه با تلاش دست اندرکاران این کار بر زمین مانده احیاء شد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: دعاهای صحیفه سجادیه را اگر با ژرف‌نگری و تعمق بخوانیم نگرش جدیدی در زندگی به دست می آوریم که راهگشای بسیاری از مشکلات است. ادبیات بسیار زیبایی در فرازهای این دعای با ارزش نهفته است که باید به روشنی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

حجت الاسلام دکتر ارزانی تصریح کرد: در این دعا فرازهایی در مورد صبر در سختی ها و طلب شکیبایی از خداوند در مصیبت ها وجود دارد. همچنین مقابله با نفس و شیطان و بندگی و دلدادگی نسبت به خدا از دیگر نکاتی است که در صحیفه سجادیه آمده است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: اگر یکایک فرازها برای جوانان و آحاد جامعه به خوبی تبیین شود جامعه در برابر بسیاری از آسیب ها مصون می ماند. دعا به انسان مراقبت و سلامت روح می بخشد و از گمراهی و انحراف ها دور می کند و مسیر رضایت الهی را به انسان نشان می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: