• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 975-5887-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله اراکی:

تعمیق و تمسک نسبت به صحیفه سجادیه گرفتاری‌های جامعه بشری را رفع می‌کنددبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: تعمیق، تفکر و تمسک و معرفت نسبت به صحیفه سجادیه گرفتاری های جامعه بشری را رفع می کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله محسن اراکی شامگاه پنج شنبه در سومین همایش سید العابدین(ع) تحت عنوان بررسی ظرفیت تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل که در سالن همایش های غدیر در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد عنوان کرد: اگر صحیفه سجادیه را به عنوان یک کتاب ارزشمند در جامعه تبیین کنیم آثار و برکات زیادی به همراه دارد.

عضو خبرگان رهبری افزود: در واقع صحیفه سجادیه در پرورش و سازندگی و تعالی و رشد جامعه اثرگذار است. تعمیق، تفکر و تمسک و معرفت نسبت به صحیفه سجادیه گرفتاری‌های جامعه بشری را رفع می کند.

آیت الله اراکی اظهار کرد:در فرازهای صحیفه سجادیه معرفت نسبت اهل بیت(ع) و عشق به ائمه اطهار(ع) نهفته است. دعاهای امام سجاد(ع) انسان را به بندگی می رساند و از گمراهی و شرک و استبداد می رهاند. نیایش و تسبیح خداوند اساس آفرینش است و چه زیباست که انسان با دلی سراسر عشق و نورانیت به عبودیت و نیایش بپردازد.

وی گفت: باید در زمینه بررسی ابعاد مختلف این کتاب ارزشمند تحقیق و پژوهش شود تا منابع ناب و متعالی آن را به جامعه معرفی کنیم. دعا سرنوشت بشریت را تغییر می دهد و سعادت و شفاوت انسان را مشخص می کند از این رو همه انبیای الهی انسان را به سمت و سوی دعا فرامی خوانند.

وی تصریح کرد: دعا بیان گر عشق میان بنده و معبود است و حیات طیبه انسان را رقم می زند؛ وقتی مومنی برای مومن دیگر دعا می خواند خود موید صلح و دوستی در جامعه است.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد:انسان عابد مطیع خداوند است و عشق و محبت خود را با ثنا و نیایش نشان می دهد با دعا،خلاء های روحی انسان پر می شود و بشریت به آرامش می رسد.

وی خاطرنشان کرد:امروز بشریت تشنه عشق به خداوند است و سعادت ابدی را می طلبد،دعا همان مایه حیاتی است که انسان را به ابدیت و سعادت می رساند.

گفتنی است در این همایش از کتاب «اصول عرفان ناب اسلامی در معارف سجادی» از تألیفات آیت الله محسن اراکی رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: