• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2485-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله سعیدی:

دیگر تاراج بیت المال و فرار غارتگران برای مردم قابل تحمل نیستامام‌جمعه قم گفت: دیگر شنیدن خبر تاراج بیت المال و فرار غارتگران برای مردم کشور قابل تحمل نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله سید‌ محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس، عنوان کرد: لازمه حضور در هر عرصه ای داشتن تقواست، اگر هر کسی در انجام وظیفه خود تقوا داشته باشد مشکلات کشور حل می‌شود.

امام‌جمعه قم در خصوص برخی از رویدادها بیان کرد: سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) را پیش رو داریم جوانان باید در امر ازدواج آسان و زندگی عزت‌ مندانه از این دو الگوی بزرگ و وارسته درس بگیرند.

وی در ادامه پیرامون برخی از رویدادها اظهار کرد: انقلاب اسلامی در عرصه داخلی و بین‌المللی توانسته آمریکا را متزلزل کند از طرفی جبهه مقاومت اسلامی شکست‌های سنگینی را به رژیم صهیونیستی وارد کرده است این ها به واسطه جایگاه نظام جمهوری اسلامی و رهبری است.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به نابسامانی های اقتصادی خاطرنشان کرد: برای برون رفت از مشکلات باید به تولید ، حفظ اقتدار ملی، خدمت به مردم، حفظ انسجام ملی، تقویت روحیه انقلابی، امید ‌بخشی به جامعه، اجرای سیاست اقتصاد ‌مقاومتی و به ‌کارگیری مسئولان معتقد به اقتصاد مقاومتی توجه داشت.

وی گفت: مسئولان نظام نباید مشکلات اقتصادی کشور را به تحریم ها پیوند بزنند ما سابقه 40 ساله در تحریم های آمریکا داریم. ‌ضعف مدیریت اقتصادی و عدم باورمندی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و گره زدن منافع ملی به بیگانگان از جمله علل این نابسامانی هاست که باید با همدلی مردم و مسئولان بر این مشکلات غلبه کنیم.

وی رفع مشکلات معیشتی مردم را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: گرانی و رکود مردم را در تنگناهای اقتصادی قرار داده انتظار می ‌رود رئیس‌جمهور و مسئولان برای حل مشکلات کشور تلاش مضاعف کنند.

امام‌جمعه قم عنوان کرد: دیگر شنیدن خبر تاراج بیت المال و فرار غارتگران برای مردم کشور قابل تحمل نیست.

وی اظهار کرد: تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به دستور رهبری یکی از راهبردهای خوب در رفع مشکلات بود این شورا باید مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را در مدت زمانی کوتاه اجرایی کند.

وی خاطرنشان کرد: تقویت تولید و اشتغال و سرمایه گذاری و رفع معضل بیکاری و سخن گفتن با مردم به صورت شفاف اهمیت زیادی دارد این خواسته صریح رهبری و عموم مردم ایران است.

آیت الله سعیدی در مورد مدیریت بازار ارز و سکه بیان کرد: از اقتصاددانانان ماهر و صاحب نظران انقلابی و علاقه مند به کشور در حوزه مسائل مالی و پولی استفاده شود. دولت با هم افزایی بسته های تکمیلی را جهت رفاه حال مردم اعلام کند و بر حسن اجرای سیاست ها با مدیریت صحیح به بازار ارز و سکه نظارت کند و متخلفین و اهمال کاران را عزل و مجرمین به دستگاه قضائی معرفی کند.

امام جمعه قم تصریح کرد: از قوه قضائیه هم انتظار می رود مفسدین اقتصادی را با در نظر گرفتن شرایط جنگ اقتصادی با سرعت به اشد مجازات برسانند این خواسته مرجعیت و اساتید و علما و نخبگان حوزه و مردم و رهبری است.

وی اظهار کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی، ایجاد انضباط مالی و اصلاح نظام بانکی اهمیت زیادی دارد هجم بالای نقدینگی و وابستگی بانک مرکزی به دولت روند گردش پول را مختل کرده و موجب تورم و رکود شده است.

آیت الله سعیدی متذکر شد:باید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ویژه مجلس و قوه مجریه با ارائه طرح و لایحه دو فوریتی این امور را مد نظر داشته باشد و به فکر کنترل نقدینگی بالا و سوق دادن نقدینگی به سوی تولید و اشتغال و تقویت سرمایه گذاری باشند.

وی عنوان کرد:استقلال بانک مرکزی از قوه مجریه اهمیت زیادی دارد از طرفی رسیدگی سریع به زندگی محرومان و افراد کم برخوردار در این شرایط اقتصادی که گرانی و بیکاری فشار مضاعفی بر آن ها آورده است در الویت باشد.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های دولت از بین بردن فقر مطلق است انتظار می رود شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در عمل برای زدودن چهره کریه فقر و فساد و تبعیض برنامه عملی داشته باشد.

وی عنوان کرد:همچنین دولتمردان و مجلس و قوه قضائیه نسبت به مدیران ارشد پولی و مالی و کسانی که به بیت المال دسترسی دارند با حساسیت ویژه ای برخورد کنند و نظارت جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مردم قم از برخی از دستگاهها و مسئولان گله مند هستند گفت: مردم منصف و صبور و نظام دوست و انقلابی و مطیع رهبری هستند اما از برخی از مسئولان گله مندند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: برخی دستگاهها با قوانین دست و پا گیر،روند رسیدگی به پرونده ها را طولانی می کنند که باید جلوی این قوانین را بگیریم اگر چه قوانین برای جلوگیری از سوء استفاده عده ای است اما نباید دست و پا گیر باشد.

وی یادآور شد: برخی از کارمندان در محیط کار به جای رسیدگی به کارهای مردم به اموری خارج از مسئولیت مشغول اند در این باره تذکرات لازم به کارمندان داده شود و در صورت عدم پذیرش تذکرات با آن ها به صراحت برخورد شود.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: برخی تصور می کنند برخورد با متخلفین موجب آبروریزی خانواده آن ها می شود این کارمندان با تخلفات خود آبروی نظام و اسلام و انقلاب را می برند و مردم را به دین بدبین می کنند.

وی عنوان کرد: همین آقازاده ها هستند که مسئولان را به چنین روزی انداخته اند اگر چنین است باید با جدیت با آن ها برخورد شود همه باید مراقب باشیم  وخدا را در نظر بگیریم و رفاقت ها را کنار گذاشته و خط و خطوط سیاسی و ملاحظات را رها کنیم و برای اعتلای اسلام و خون شهیدان و رهبری جلوی تخلفات را بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: