• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3614-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم:

2500 تعاونی با اشتغال 11 هزار نفر در قم فعال استمدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: مهم ترین راهکار برای برون رفت از مشکلات اقتصادی ،تشکیل تعاونی توسط اقشار مختلف مردمی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مصطفی کاویانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم عنوان کرد: شرکت های تعاونی نمادهای مردم سالاری دینی و بهره گیری از ظرفیت های مردمی به شمار می روند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود: در این شرکت ها هزینه ها کاهش و بهره وری افزایش می یابد. در حال حاضر 2500 تعاونی با اشتغال 11 هزار نفر در قم فعال بوده که نشان دهنده اهمیت تشکیل تعاونی ها در توسعه اقتصادی است.

کاویانی بیان کرد: همچنین در استان قم 733 هزار عضو تعاونی های سهام عدالت و 160 هزار نفر عضو بقیه تعاونی های استان هستند. مهم ترین راهکار برای برون رفت از مشکلات اقتصادی ،تشکیل تعاونی توسط اقشار مختلف مردمی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم خاطرنشان کرد: در واقع بهترین نسخه برای اقتصاد مقاومتی توجه به بخش تعاونی است و با توسعه تعاونی ها ریشه کن کردن فقر در جامعه ممکن است. در حدود 20 درصد تعاونی‌های استان در بخش کشاورزی و 22 درصد در صنعت فعال است که یک ظرفیت مهم در اقتصاد است.

کاویانی گفت: برای ثبت یک تعاونی باید 7 نفر تبعه ایرانی در آن عضویت داشته باشند مجمع عمومی یک تعاونی از طریق رای گیری، هیأت مدیره تعاونی را انتخاب می کند.

وی اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته به کاهش ضریب مالیاتی شرکت های تعاونی پرداختیم و از طریق مجلس و قوه قضائیه بخش زیادی از مطالبات را پیگیری کردیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم عنوان کرد: تعاونی‌ها منادی برابری و عدالت اجتماعی هستند و در صحنه های اقتصادی به ایفای نقش می پردازند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: