• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4114-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم:

مهم ترین رویکرد پدافند غیر عامل حفظ جان مردم است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم گفت: مهم ترین رویکرد پدافند غیر عامل حفظ جان مردم و خدمات ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهدی متقیان شامگاه شنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل و قرارگاه پدافند زیستی استان قم که در تالار امام جواد (ع) در استانداری قم برگزار شد عنوان کرد: در حوزه پدافند غیرعامل هشت رویکرد مهم تعریف شده است که زیستی،شیمیایی، کالبدی، پرتوی، سایبری و پدافند عمومی و ...را شامل می شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم افزود:مهم ترین کارکرد پدافند غیرعامل حفظ جان مردم و پرداختن به خدمات ضروری در شرایط مختلف است.

وی تصریح کرد:در قم در حوزه صنایع شیمیایی پراکندگی های فراوانی وجود دارد که مشکلاتی را به وجود می آورد.

متقیان بیان کرد:در پدافند عمومی باید آمادگی های ذهنی و عملی مردم تقویت شود بر این اساس از سال 96 دستگاهها مکلف شدند یک درصد از اعتبارات خود را به پدافند غیرعامل تخصیص دهند.

وی اظهار کرد:در این راستا بالغ بر 2 میلیارد تومان برای برنامه های پدافند غیر عامل هزینه شده است در این ارتباط مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل از یک ماه قبل آغاز شد و قرار است تا یک سال دیگر تصویب و عملیاتی شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم یادآور شد:از اهداف مهم طرح جامع پدافند بررسی وضعیت شهر و استان قم از نظر آمایش سرزمینی و دفاعی و طرح های توسعه ای، ارزیابی تهدیدات سایبری و تبیین وظایف دستگاه های اجرایی در شرایط بحران است.

در ادامه جلسه مهدی آهنین‌پنجه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم خاطرنشان کرد:در اثر برخورد درختان با شبکه های برق در زمان وزش باد با قطعی و آتش سوزی مواجه می شویم که می توان در قالب طرح پدافند غیر عامل از آسیب ها جلوگیری کرد.

وی متذکر شد:شهرداری نیز مانع از قطع درختان می شود و این امر خطراتی برای کابل های برق و شبکه دارد و در این زمینه باید راهکاری اندیشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: