• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4214-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

بیشترین کالاهای احتکار شده در قم کدامند؟جانشین فرماندهی انتظامی استان قم آماری از کشفیات کالاهای احتکار شده در قم طی شش ماه گذشته ارائه کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سرهنگ صیاد درویشی جانشین فرماندهی انتظامی استان قم، اظهار کرد: متاسفانه طی ماه‌های اخیر در حوزه احتکار و قاچاق کالا در قم با روند افزایشی مواجه بوده‌ایم که یکی از دلایل آن قرار داشتن قم در محور مواصلاتی 17 استان کشور است.

وی گفت: اقدامات خوبی در اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قم با همکاری سازمان هایی همچون صنعت و معدن و تجارت ، دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و قضائی انجام داده اند که طی 6 ماهه سال جاری در حوزه احتکار کالا اقلام کشف شده اعم از "برنج، آلومینیوم ، چای، لوازم خانگی" با ارزش 229 میلیارد ریال بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم افزود: اهمیت بحث احتکار، مسئولان در قم را بر آن داشت تا در این رابطه با تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله و هم افزایی سازمان‌هایی اعم از صنعت و معدن و تجارت، دستگاه قضائی، اطلاعات، بسیج، اتاق بازرگانی، اصناف و پلیس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و اقدامات موثری انجام شود.

وی ادامه داد: مردم یک نگاه نظارتی داشته و تا به حال همکاری خوبی با پلیس داشته اند و درخواست ما این است اگر موارد مشکوکی را می بینند از طریق سامانه 110 با پلیس در میان گذاشته و این نیرو به صورت 24 ساعته آماده دریافت اخبار و اطلاعات بویژه در بحث احتکار و قاچاق کالا و ارز است.

سرهنگ درویشی تاکید کرد: اداره نظارت بر اماکن در قم اقدامات خوبی در حوزه اصناف دارد و چنانچه صنوفی کم فروشی و احتکار داشته باشند پی گیری های لازم را انجام می‌دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم گفت: درحوزه کشف قاچاق کالا و ارز در قم طی 6 ماهه اول امسال در پرونده های زیر 100 میلیون 2 درصد، پرونده های بالای 100 میلیون 17 درصد و پرونده های 500 میلیون 50 درصد افزایش داشته و متهمانی که دستگیر شده اند 26درصد و تعداد خودروهایی که در این رابطه توقیف شده اند، 34درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان داده که ارزش آن 81 میلیارد ریال برآورد و 16.5 درصد افزایش نشان می دهد .

سرهنگ درویشی تاکید کرد: اقدامات قاطع در راستای مقابله با احتکار و گران فروشی، سبب اعتماد مردم، افزایش مسئولیت پذیری و قانون مداری شده و مولفه های امنیت را ارتقاء می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: