• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4314-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو هیأت رئیسه مجلس:

بحران دریاچه نمک بر 25درصد جمعیت کشور تاثیر می گذاردنماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بحران خشکسالی دریاچه نمک را مورد توجه قرار داد و گفت: با ادامه روند کنونی و عدم تأمین حقابه‌های این تالاب ارزشمند، دریاچه نمک به یکی از کانون های اصلی گرد و غبار در مرکز کشور تبدیل خواهد شد و زندگی 25 درصد جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل محیط زیست استان قم اظهار کرد: مدیرانی که ارزش های نظام را حفظ کرده و به دور از حاشیه های سیاسی، فقط به مردم خدمت می کنند و در این مسیر از کسی جز خداوند متعال هراسی ندارند، قطعا مورد حمایت نمایندگان مردم قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید بر اساس وظایف حاکمیتی و نظارتی خود، با همه توان برای تأمین سلامت جامعه و طبیعت تلاش کند، گفت: مسؤولان این سازمان نباید هیچ گاه در برابر افراد صاحب نفوذ کوتاه آمده و در صدور مجوزها برای واحدهای صنعتی، باید همواره قانون را مدنظر داشته باشند و در برابر هجمه ها ایستادگی کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی معضلات زیست محیطی در استان قم، آلایندگی برخی واحدهای صنعتی در بخش سلفچگان را مورد توجه قرار داد و گفت: تولید و اشتغال نباید به قیمت جان مردم تمام شود، چنانچه امروز در روستاهای بخش سلفچگان سلامت مردم در مخاطره جدی قرار گرفته است.

وی با اشاره به نظارت بر کار مدیران اجرایی استان قم از سوی نمایندگان مجلس، بر ضرورت توجه جدی به خدمت رسانی به شهروندان تأکید کرد و گفت: در صدور مجوزهای زیست محیطی نباید افراط و تفریط داشته باشیم و فقط باید قوانین و ضوابط سازمان محیط زیست ملاک و معیار بوده و هیچ توصیه‌ای از سوی دیگر مسؤولان پذیرفتنی نیست.

امیرآبادی بحران خشکسالی دریاچه نمک را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با ادامه روند کنونی و عدم تأمین حقابه‌های این تالاب ارزشمند، دریاچه نمک به یکی از کانون های اصلی گرد و غبار در مرکز کشور تبدیل خواهد شد و زندگی 25 درصد جمعیت کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه اگر حقابه‌های دریاچه نمک تأمین نشده و این منطقه به کانون گرد و غبار تبدیل شود، مسؤولان وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست باید پاسخگوی آن باشند، تصریح کرد: سرمایه گذاری در دریاچه نمک باید با رعایت تمامی شرایط و ضوابط زیست محیطی انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: