• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4714-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ضرورت ساماندهی مؤسسات خیریه فاقد مجوز و غیر فعال در قم

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: در جهت بهبود خدمات، ساماندهی مؤسسات خیریه فاقد مجوز و غیر فعال در قم ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، عطاء الدین قاسمی ظهر امروز در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی استان قم عنوان کرد: برخی نهادهای حمایتی برای مؤسسات خیریه مجوزهایی را ارائه کرده اند تا خدماتی را ارائه کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم افزود: در جهت بهبود خدمات، ساماندهی مؤسسات خیریه فاقد مجوز و غیر فعال در قم ضروری است؛ همچنین باید در راستای فعالیت مؤسسات دارای مجوز نیز نظارت‌های لازم صورت گیرد.

در ادامه اکبر میرشکار مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم بیان کرد: برای ایجاد 100 مرکز نیکوکاری در قم برنامه ریزی‌های لازم اتخاذ شده است؛ تاکنون 400 مؤسسه خیریه در استان قم شناسایی شده است و کمیته امداد استان قم با 22 موسسه خیریه تفاهم نامه منعقد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از دغدغه‌های جدی، مراجعه زیاد مردم در هفته‌های اخیر است که رشد 3 برابری را نسبت به سال‌های قبل نشان می دهد؛ با توجه به این میزان مراجعه مردمی و محدودیت منابع، ساماندهی فعالیت مؤسسات خیریه، به نفع مردم است.

فرماندار قم نیز متذکر شد: اداره کل بهزیستی استان قم تاکنون به 68 مؤسسه خیریه مجوز داده که تعدادی از آن غیر فعال است و باید به زودی احصاء شود؛ موازی کاری برخی از مؤسسات خیریه و اعطای مجوز به این مؤسسات از سوی نهادهای مختلف، یکی از مشکلات جدی است که باید ساماندهی شود.

رضا سیار بیان کرد: در جهت ارزیابی مؤسسات خیریه باید یک شورای نظارتی تشکیل شود و در این شورا وظایف هر یک از دستگاه‌های اجرایی در قبال مؤسسات مشخص شود.

در این جلسه رضا سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم عنوان کرد: متاسفانه بر فعالیت مؤسسات خیریه حسابرسی دقیقی صورت نمی‌گیرد؛ اگر این موسسات به صورت تخصصی مشکلاتی را پیگیری کنند، بخش زیادی از دغدغه‌های مردمی رفع می‌شود.

وی بیان کرد:آموزش نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد اما این آموزش‌ها باید ارزیابی شود تا اثربخشی آن را بتوان دریافت؛ در حال حاضر بیش از 26 هزار خانوار عضو بهزیستی استان قم هستند که از این میان 22 هزار خانوار را خانواده‌های افراد معلول تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: