• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-5314-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

پروژه چهل اختران نیازمند متولی مشخص است

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به روند اجرای پروژه چهل اختران، بیان کرد: این پروژه نیازمند متولی مشخص است تا امور به شکل مطلوب پیگیری شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، علیرضا خاکی با اشاره به وضعیت اجرای پروژه چهل اختران، بیان کرد: در این پروژه سه بخش خدمات شهری، پارکینگ و تاسیسات شهری به عهده شهرداری است و این در حالی است که در بخش توسعه فضاهای عبادی مانند شبستان‌ها و تملک‌ها ناقص است.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه در این پروژه 50 درصد تملک باقی مانده است، بیان کرد: عدم وجود مدیریت واحد و تخصیص منابع با توجه به گستردگی و جایگاه چهل اختران موجب شده است که تشکیل نهادی که متولی پروژه باشد بیش از پیش ضروری باشد.

خاکی با اشاره به اینکه شهرداری در زمینه پارکینگ وارد شده و ردیف‌هایی در نظر گرفته است، بیان کرد: در خصوص توسعه فضاهای شبستانی و عبادی اتفاقی نیفتاده است.

وی با بیان اینکه باید مدیریت متمرکز در قالب تولیت، کارگروه یا شرکت تشکیل شده تا بتواند به اهداف تعیین شده در این پروژه دست یافت، گفت: شهردای تمرکز را روی پارکینگ گذاشته و مشکلات حقوقی و قانونی حل شده است و اوایل سال آینده می‌توانیم احداث پارکینگ را شروع کنیم.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) تاکید کرد: اگر بخش تملک کامل شود می توان از ظرفیت‌های خیرین و نهادهای فرهنگی، مذهبی و آموزشی برای توسعه کمک گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: