• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3484-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون استاندار قم خبرداد:

قم، رتبه پنجم در اشتغال روستائی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم گفت: با تخصیص اعتبارات و پیگیری مسئولان، قم رتبه پنجم در اشتغال روستائی را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری ظهر امروز در بیست و چهارمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در منطقه صنعتی محمود آباد و پس از بازدید از بخش های تولیدی و صنعتی برگزار شد عنوان کرد: تولید، مولفه‌ای مهم در رشد اقتصادی است و باید به رفع موانع در مسیر تولید توجه شود.

معاون استاندار قم افزود: تولید تاثیر زیادی در صادرات دارد، اگر مشکلات و موانع تولید رفع شود در صادرات نیز حرفی برای گفتن داریم؛ در مورد محصولاتی که به صورت مازاد در کشور تولید می شود و بازار مصرف دارد، باید تعرفه صادراتی تعیین کرد؛ قم جایگاه خوبی در محصولاتی مانند اکسید روی دارد و باید با تصمیمات به موقع بستری در جهت صادرات فراهم کرد.

وی افزود: تامین مواد اولیه یکی از نیازهای مهم تولید است که ساماندهی توزیع مواد پتروشیمی می تواند بخش زیادی از مشکلات تولید کنندگان در شهرک های صنعتی را رفع کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم در مورد اشتغال و تولید روستایی بیان کرد: با تخصیص اعتبارات و پیگیری مسئولان قم رتبه پنجم در اشتغال روستائی را کسب کرد؛ در این باره 82 میلیارد تومان اعتبار در جهت اشتغال روستایی پرداخت شده است، البته نظارت جامعی بر اشتغال زایی در حوزه روستایی وجود دارد.

وی عنوان کرد:رحمایت بانک‌ها از واحدهای تولیدی اهمیت زیادی دارد، ضمن اینکه باید در جهت رسیدگی به وضعیت واحدهای تعطیل نیز تلاش شود تا بتوان مانع از زیان به بیت المال شد.

محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در این جلسه عنوان کرد: در بازدیدهای مختلف بخش زیادی از مشکلات تولید به ویژه در تامین مواد اولیه احصاء و پیگیری شده است؛ اگر به زیرساخت‌های شهرک های صنعتی توجه شود، می توان تولید و اشتغال پایداری را رقم زد.

وی خاطرنشان کرد: امسال در جهت رفع مشکلات تولید 550 میلیارد تومان سرمایه در گردش و مبلغ 65 میلیارد تومان سرمایه ثابت به بخش صنعت قم اختصاص می‌یابد؛ در زمینه اجرای طرح های گردشگری نیز 30 میلیارد تومان سرمایه در گردش و 200 میلیارد تومان نیز سرمایه ثابت پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: