• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-685-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

سفیر استرالیا در ایران:

به دنبال توسعه روابط اقتصادی با ایران هستیم

سفير استراليا در ايران ضمن همدردي با دولت و مردم ايران به دليل از دست رفتن تعدادي از هموطنان در حادثه ي تروريستي اهواز اظهار داشت: دولت استراليا نيز طي اطلاعيه اي اين عمليات تروريستي را محكوم نموده است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی استانداری، یان بیگز در دیدار با استاندار قم،  با اشاره به بازديدهاي چندباره خود از استان قم از جمله واحدهاي صنعتي استان افزود: اميدواريم بتوانيم در بخش هاي مختلف از جمله صنعت و تامين تجهيزات صنايع با استان قم همكاري داشته باشيم.

سفير استراليا با بيان اينكه حدود 100 هزار ايراني در كشور استراليا اقامت دارند، افزود: به دنبال توسعه روابط علمي و فرهنگي و اقتصادي با ايران هستيم.

يان بيگز در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه همه ي كشورها در جامعه بين‌الملل به دنبال حفظ توافق هسته‌اي هستند گفت: بايستي راهكارهاي توسعه روابط اقتصادي با ايران انديشيده شود.

وي با اشاره به فشارهاي خارجي به سردمداري ايالات متحده خصوصا در بخش‌هاي اقتصادي، مقاومت مردم ايران در برهه هاي مختلف از جمله جنگ تحميلي را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان كرد: جمعيت جوان ايران مي توانند از اين فشارهاي اقتصادي نيز با موفقيت بيرون بيايند.


آمريكايي ها از رفتارشان با ملت ايران پشيمان خواهند شد
سيد مهدي صادقي استاندار قم نیز در این دیدار با اشاره به سوابق استان قم در زمينه هاي مذهبي و فرهنگي اظهار کرد: استان قم مذهبي ترين استان كشور بوده و در انقلاب اسلامي نقش موثر ايفا كرده است.

استاندار قم با اشاره به ويژگي زائرپذيري استان قم و ميزباني سالانه 3 ميليون گردشگر خارجي افزود: حدود 30 هزار نفر از اين گردشگران از كشور استراليا به قم سفر مي كنند.

وي ظرفيت هاي اقتصادي استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: گردشگري و خدمات در رتبه ي نخست در اقتصاد استان بوده و پس از آن صنعت و كشاورزي، رتبه هاي بعدي سرمايه گذاري و اقتصاد قم را تشكيل مي دهند.

صادقي افزود: استان قم آماده جذب سرمايه گذاري خارجي و نيز افزايش مراودات فرهنگي و اقتصادي با كشور استرالياست و در اين زمينه همكاري هاي لازم صورت خواهند پذيرفت.

نماينده عالي دولت در استان در بخش ديگري از سخنان خود خروج يك طرفه ي آمريكايي ها از برجام كه يك توافقنامه بين المللي محسوب مي شود را مورد توجه قرار داد و گفت: ملت ايران تحريم هاي يك جانبه چند دهه اي و جنگ تحميلي را با موفقيت پشت سر گذاشته است و سردمداران آمريكا را نيز از كار خود پشيمان خواهند كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: