• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-284-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فرماندار قم:

نحوه توزیع کالا در فروشگاه‌های بزرگ و مرکزی نیاز به مدیریت داردفرماندار قم گفت: در جهت ساماندهی بازار، نحوه توزیع کالا در فروشگاه‌های بزرگ و مرکزی نیاز به مدیریت دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، رضا سیار در پانزدهمین جلسه کار گروه تنظیم بازاراستان قم عنوان کرد: در جهت جلوگیری از گرانفروشی باید نظارت کافی در بازار وجود داشته باشد و هرگونه افزایش قیمتی منطقی باشد.

فرماندار قم افزود: مواد اولیه برخی از کالاها وارداتی است و هزینه آن نسبت به گذشته افزایش داشته است و احتمال افزایش قیمت تولیدات را به دنبال دارد در این راستا باید ارزیابی لازم برای کنترل قیمت‌ها صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: همچنین در جهت ساماندهی بازار، نحوه توزیع کالا در فروشگاه‌های بزرگ نیاز به مدیریت و نظارت دارد که در این باره اتحادیه ها می توانند نظارت‌های لازم را اتخاذ کنند.

سیار بیان کرد: در جهت کنترل و مدیریت توزیع کالا در این فروشگاهها نیز باید هماهنگی لازم با مدیران آن انجام پذیرد چرا که نباید فروشگاهها به وضعیت خود رها شوند.

وی خاطرنشان کرد: میزان اجناس و قیمت ها در فروشگاههای بزرگ و مرکزی باید شفاف سازی شود و در این باره ابهامی وجود نداشته باشد.

فرماندار قم گفت: تامین تجهیزات خودروها با قیمت مناسب تاثیر زیادی بر کنترل قیمت حمل کالا و مسافر و خدمات در حوزه حمل و نقل دارد.

وی افزود: توزیع تجهیزات به ویژه لاستیک نیز باید از طریق مسئولان اتحادیه ها کنترل شود و این تجهیزات از طریق سامانه توزیع شود.

سیار عنوان کرد: امروز ناوگان حمل و نقل با مشکلاتی همچون کمبود لاستیک مواجه است که باید با برنامه ریزی و درایت حل شود.

وی بیان کرد: گرانی و کمبود تجهیزات بر قیمت حمل و نقل درون شهری و برون شهری اثرگذار است و به دنبال آن بر سایر هزینه های معیشتی مردم اثر می گذارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: