• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-684-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم:

بنیاد مسکن انقلاب در حوزه نوسازی بافت فرسوده در قم وارد شودمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود، بنیاد مسکن انقلاب در حوزه نوسازی بافت فرسوده در قم وارد شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محسن بهشتی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم با بیان اینکه در قم هماهنگی خوبی بین دستگاهها در اجرای پروژه ها وجود دارد عنوان کرد: بنیاد مسکن انقلاب یکی از دستگاههای پیشرو در اجرای پروژه های عمرانی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از یادگارهای امام خمینی(ره) است علی رغم کمبودها پروژه های زیادی را به ثمر نشانده است.

وی تصریح کرد:این بنیاد در اجرای پروژه‌های بزرگی همچون بلوار آیت‌الله بروجردی حضور داشته و با وجود چالش های مالی در زمان مناسبی آن را به بهره برداری رساند.

بهشتی خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود، بنیاد مسکن انقلاب در حوزه نوسازی بافت فرسوده در قم وارد شود و با تشکیل تیمی با حضور شهرداری و انجمن خیرین مسکن ساز و بنیاد مسکن به ساماندهی بافت های فرسوده بپردازد.

وی اظهار کرد:همچنین در اجرای طرح‌های توسعه حرم حضرت معصومه(س) در ضلع جنوبی به سمت چهارراه شهدا امکان استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن در جهت اجرای این طرح‌ها وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم بیان کرد:تجارب خوبی در بنیاد مسکن در توسعه زیرساختهای اجرای پروژه ها وجود دارد و در قالب کارگروهی بین استان و بنیاد مسکن و ستاد مرکزی می توان این برنامه ها را دنبال کرد.

وی گفت:حمایت از دستگاههای اجرایی وظیفه ماست و بنیاد مسکن به طریق اعلی تری با ضوابط ابلاغی برنامه های بودجه هر ساله در بحث تملک دارایی ها از طریق سازمان برنامه و شورای برنامه ریزی استان 5 تا 8 درصد از منابع استانی به آن تعلق می گیرد.

بهشتی متذکر شد:با اینکه جمعیت روستایی 6 درصد است اما دستگاهها هیچ اعتراضی به اختصاص حداکثر بودجه به بنیاد مسکن انقلاب در رسیدگی به وضعیت روستائیان نداشتند و کارهای گسترده ای نیز توسط بنیاد با این اعتبارات انجام شده است.

در ادامه نیز داریوش بلدی مدیر جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم عنوان کرد:بنیاد مسکن یادگار ماندگار امام خمینی(ره) یکی از نهادهای موثر در خدمت نظام و تعالی این مرز و بوم و پیشتاز خدمت رسانی و روحیه جهادی است.

وی بیان کرد:با توجه به زلزله خيز بودن قم سرشماری از بافت های فرسوده روستایی از 20 مهر ماه امسال آغاز می شود.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: