• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1184-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون استاندار قم:

بروکراسی های اداری مهم ترین مانع در راه سرمایه گذاری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم گفت: بروکراسی‌های اداری مهم ترین مانع در راه سرمایه گذاری است، اگر این موانع رفع شود بسیاری از سرمایه گذاران نسبت به سرمایه گذاری در تولید و اشتغال رغبت پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری امروز در بیست و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام رضا(ع) در فرمانداری قم عنوان کرد: قم دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه تولید است و با پهنه بندی اراضی می‌توان فرصت های خوبی را در سرمایه گذاری در حوزه تولید ایجاد کرد.

غضنفری بیان کرد: اگر در راستای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و صنعتی، زمینی به سرمایه گذاران واگذار شده باید در جهت وضعیت سرمایه گذاری و حمایت‌های لازم گزارشی در خصوص این اراضی ارائه شود.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه گذار و رفع موانع یکی از موضوعات مهم اقتصادی است، هر چند بروکراسی‌های اداری مهم ترین مانع در راه سرمایه گذاری است، اگر این موانع رفع شود بسیاری از سرمایه گذاران نسبت به سرمایه گذاری در تولید و اشتغال رغبت پیدا می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم خاطرنشان کرد: اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع باید پیگیری جدی در رابطه با هر یک از مصوبات داشته باشند، یکی از این مصوبات عدم قطع خدمات به واحدهای تولیدی و صنعتی است.

وی اظهار کرد: توسعه کشاورزی و ایجاد واحدهای تبدیلی از جمله ظرفیت های مهم اقتصادی در قم محسوب می‌شود، به ویژه احداث واحدهای صنایع بسته بندی پسته یکی از نیازهای مهم پسته کاران در قم است.

غضنفری گفت: موضوع قرار گرفتن واحدهای تولیدی تا شعاع 120 کیلومتری منحصر به تهران است و در قم شامل واحدهای صنعتی و صنایع تبدیلی نمی‌شود.

وی با قدردانی از همراهی رانندگان کامیون قمی با دستگاه‌های دولتی در قم بیان کرد: روز گذشته 1 هزار و 54 بارنامه برای کامیونداران قمی صادر شد و در این ماه کاهشی در صدور بارنامه نداشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم عنوان کرد: اعتصاب کامیونداران در قم صحت ندارد و با توجه به مشکلاتی که کامیونداران در تامین قطعات و هزینه‌ها دارند، پیگیر مشکلات آن‌ها هستیم.

وی بیان کرد: همچنین مشکلاتی در زمینه تامین آب به ویژه در بخش کشاورزی وجود دارد که علاوه بر فرهنگ سازی در مسیر استفاده بهینه باید مشکلات کمبود آب بررسی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: