• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1385-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

مدیریت اقتصادی و نظارت، نابسامانی بازار را تسکین می‌دهد

استاندار قم گفت: مدیریت صحیح اقتصادی و نظارت منسجم، نابسامانی بازار را تسکین می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که به دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت و حضور بخش خصوصی در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد عنوان کرد: کمیته‌های تخصصی می‌توانند با اتخاذ تصمیمات و تدابیر، مانع از نوسان در بازار شوند.

استاندار قم افزود: مدیریت صحیح اقتصادی و نظارت منسجم نابسامانی بازار را تسکین می‌دهد از این رو باید با حضور بازرسان و از طریق برخوردهای قاطعانه قانونی مانع از تخلفات در بازار شد.

وی تصریح کرد: در برخی از مناطق کشور به واسطه عدم حمل و نقل به موقع، مشکلاتی در تامین اقلام به وجود آمد، البته در قم با تلاش‌های صورت گرفته مشکل جدی در حوزه حمل و نقل نداشتیم.

صادقی بیان کرد: ضمن رفع مشکلات در بخش حمل و نقل باید تعرفه بارنامه ها در حمل و نقل کالا مورد نظارت دقیق مسئولان باشد تا به طور غیر عادی این تعرفه ها افزایش نیابد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مردم با توجه به جو روانی در بازار به دپوی کالا در منازل می‌پرداختند و این امر خود زمینه را برای حضور سود جویان در عدم عرضه کالا و احتکار فراهم می‌کرد.

استاندار قم با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته ای ارزی در رسیدگی به چالش های ارزی و نوسان قیمت ها گفت: در ماههای اخیر با نوسان شدید قیمت ارز مواجه شدیم که به هیچ عنوان واقعی نبود و ریشه‌ای نداشت و ثابت شد که افزایش قیمت در واقع حباب بود.

وی بیان کرد: برخی از شبکه‌های فارسی زبان و مغرض با نا امید کردن مردم اهداف شومی را در نابسامانی‌های اقتصادی دنبال می‌کردند که با اطلاع رسانی به موقع رسانه‌ها آثار خوبی را در هوشیاری جامعه شاهد بودیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: