• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 977-291-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

با حضور تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)؛

سرویس زیارت و گردشگری ایسنای قم راه‌اندازی شد


سرویس زیارت و گردشگری خبرگزاری ایسنا، منطقه خبری قم رونمایی و راه‌اندازی شد.

 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، صبح امروز مراسم رونمایی از سرویس زیارت و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، با حضور آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و دکتر علی متقیان مدیر عامل خبرگزاری ایسنا، در حرم مطهر برگزار شد.

 
استان قم منور به نور وجود حرم مطهر بانوی کرامت حضرت معصومه(س) است و این آستان مبارک، محور معنوی، فرهنگی و گردشگری استان قم بوده و تمام فعالیت‌ها و تصمیمات استانی نیز متاثر از این گنبد و بارگاه نورانی است.

 
حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) مأمن و محل رجوع عاشقان و دلداگان اهل بیت از سراسر کشور و حتی گردشگران خارجی است و از این جهت سالانه زائران و مسافران زیادی در این استان حضور می‌یابند که از این حیث، موضوع زیارت و پرداختن به آن بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 
از جهتی دیگر، استان قم که طبق روایات از آن به عنوان خانه اهل بیت یاد شده است، از مراکز مهم گردشگری است؛ جدا از حرم ملکوتی حضرت معصومه(س)، استان قم به دلیل وجود مسجد مقدس جمکران که مورد توجه بسیاری از شیعیان ایران و جهان است و همچنین وجود آستان امامزادگان متعدد که غالبا دارای جایگاه و شأن بالایی هستند، دارای ظرفیت بالایی در گردشگری مذهبی است.


همچنین جاذبه‌های توریستی خاص استان قم از جمله دریاچه نمک، دشت‌های کویری و بناهای تاریخی، باعث شده است که موضوع گردشگری در این استان بیش از پیش مورد توجه و اهمیت باشد.
 

از این جهت، خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم با توجه به لزوم پرداختن به موضوع زیارت و گردشگری در استان، تصمیم به راه اندازی سرویس زیارت و گردشگری گرفت که این سرویس صبح امروز توسط تولیت حرم حضرت معصومه(س) وامام جمعه قم و با حضور مدیرعامل خبرگزاری ایسنا رونمایی شد.


سرویس زیارت و گردشگری در شعب استانی خبرگزاری ایسنا، پیش از این تنها در استان خراسان رضوی فعالیت داشته است و از امروز استان قم دومین استانی است که در این سرویس به فعالیت می‌پردازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: