• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-2384-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون استاندار قم:

لزوم همكاری بیشتر بانك‌ها در اعطای تسهيلات به مددجويان كميته امداد

معاون استاندار قم خواستار همكاري بيشتر بانك‌ها در اعطاي تسهيلات به مددجويان كميته امداد امام خميني (ره) شد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم در نشست با مديران كميته امداد امام خميني(ره) و برخي مديران بانك‌ها، با بيان اينكه متوسط سرمايه‌ي مورد نياز براي ايجاد اشتغال در حوزه ي صنعت حدود 400 ميليون تومان است اظهار کرد: در حوزه‌ي فعاليت‌هاي كميته امداد امام خميني (ره) با كمتر از 50 ميليون تومان ايجاد اشتغال مي شود و يك خانواده را كه در معرض آسيب هستند از آسيب‌هاي اجتماعي نجات مي‌دهد.

وي با اشاره به اهميت نقش آفريني افراد تحت پوشش كميته امداد در توليد و اشتغال افزود: نرخ تسهيلات رونق توليد 18 درصد است درحاليكه تسهيلات مددجويان 4 درصد است و بانك ها بايستي حمايت‌هاي لازم را در این زمینه داشته باشند.

معاون استاندار قم ضمن درخواست از مديران بانك‌ها براي ابلاغ به شعب براي در اولويت قرار دادن ارائه‌ي تسهيلات به مددجويان گفت:‌ مديران بانك‌ها به دنبال حل مشكل هستند، ولي به دليل برخي ملاحظات نسبت به نهادهاي نظارتي نمي‌توانند تسهيل گري لازم را داشته باشند.

غضنفري با بيان اينكه مجموعه‌ي مديريت استان حامي مديران ريسك پذير است خاطرنشان كرد: در صورتيكه مسير مديران در جهت خدمت به مردم باشد ما نيز با برگزاري جلسات با دستگاه‌هاي نظارتي، مشكلات قانوني آن‌ها را حل مي‌كنيم.

وي با اشاره به اينكه بانك‌ها در زمينه ي ارائه‌ي تسهيلات طي يك سال اخير عملكرد بسيار بهتري نسبت به گذشته داشته‌اند، گفت: بانك‌هاي خصوصي هنوز همكاري لازم را در مصرف منابع در استان خود ندارد و بايستي جهت گيري‌شان در جهت ايجاد اشتغال باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: