• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-8414-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دسترسی 30درصد از مشترکین قم به شبکه فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: 30درصد از مشترکین استان به شبکه فاضلاب دسترسی دارند و 20درصد ظرفیت خالی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، علی‌جان صادق پور ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو در استانداری قم بیان کرد: جمعیت شهری قم به طور کامل به آب سالم و بهداشتی دسترسی دارند و همچنین در حوزه فاضلاب نیز، 30درصد از مشترکین به انشعابات فاضلاب دسترسی دارند و 20درصد ظرفیت خالی در این زمینه وجود دارد.

 وی افزود: اگر تمام انشعبات فاضلاب در استان قم توسط مردم خریداری شود و به شبکه متصل شوند، میزان فاضلاب درصد کمی بالاتر از حجم تصفیه‌ خانه‌های استان است که به همین منظور باید یک تصفیه خانه دیگر طراحی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم عنوان کرد: برای اجرای پروژه فاضلاب شهر پردیسان با مشکلاتی مواجه هستیم و نیاز است که اعتبارات در این خصوص اختصاص یابد تا هرچه زودتر این پروژه به سرانجام برسد.

در این جلسه، محمد احمدی جبلی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی اظهار کرد: از 156روستا در سطح استان، آبرسانی به 48روستا انجام شده است و 108روستا باقی مانده است.

وی افزود: اگر اعتبارات لازم تخصیص یابد، تا نیمه اول سال آینده، آبرسانی به 70روستا انجام می‌شود؛ همچنین برای آبرسانی با کیفیت به مناطق کهک و خلجستان، نیازمند 55میلیارد میلیارد تومان اعتبار هستیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: