• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-8614-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ذوالنور:

انرژی خورشیدی بهترین گزینه برای تولید برق در قم است

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امکان تولید برق به شیوه‌‌های مختلف در استان قم وجود ندارد و انرژی خورشیدی بهترین گزینه برای تولید برق در قم است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور صبح امروز در آیین افتتاح پست63کیلوولت منطقه بنیاد قم عنوان کرد: استان قم یک استان ویژه با ویژگی‌های خاص است، سالانه 20میلیون زائر در این استان حضور می‌یابند و همچنین از 100کشور دنیا در قم سکونت دارند و هرگونه فراز و نشیب در قم، انعکاس جهانی دارد.

وی افزود: از نظر منطقه جغرافیایی هم استان قم دارای ویژگی‌های خاصی است و از این جهت امکان تولید برق به شیوه‌‌های مختلف وجود ندارد و انرژی خورشیدی بهترین گزینه برای تولید برق در استان است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به ویژگی هایی که تولید این انرژی دارد، باید استقبال لازم از بخش خصوصی انجام گیرد؛ هزینه تولید برق در انرژی خورشیدی بیشتر از شیوه‌های دیگر است و سرمایه گذاران نباید نگرانی در خصوص فروش برق تولیدی خود داشته باشند.

وی ادامه داد: برای واردات پنل‌های انرژی خورشیدی مشکلاتی وجود دارد که دولت باید مساعدت‌های لازم را انجام دهد؛ دولت می‌تواند برای واردات این پنل‌ها ارز 4200تومانی تخصیص دهد زیرا کنترل ارز در این بخش کاملا قابل کنترل است و بازدهی بسیار مناسبی هم دارد.

ذوالنور تصریح کرد: استان قم در زمینه آب نیز مشکلاتی دارد، اگر مدیریت سد کوچری که آب استان را تامین می‌کند به آب منطقه ای تهران واگذار شود، استان دچار مشکل می‌شود و باید مدیریت در اختیار خود استان باشد.
وی گفت: جمعیت استان قم در حال انتقال به شهرک پردیسان است و این قسمت نیاز به سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف دارد تا با مشکلات کمتری مواجه شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه شبکه فاضلاب پردیسان خاطر نشان کرد: طبق جلساتی که برگزار شد، 20میلیارد تومان توسط نمایندگان استان قم که از طریق مجلس در اختیار آنان قرار گرفته بود برای این پروژه تخصیص یافت و بنا شد دوبرابر آن توسط دولت تامین شود تا شبکه فاضلاب پردیسان ایجاد شود که امیدواریم هرچه زودتر این اعتبارات تخصیص داده شود تا مشکل فاضلاب این منطقه حل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: