• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 977-488-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

امام‌جمعه قم:

ترویج ورزش سالم لازمه صیانت از سلامتی جامعه است


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با اشاره به این‌که جامعه سالم و صالح مبتنی بر ورزش صحیح محقق می‌شود، گفت: برای صیانت از سلامت جامعه اسلامی باید زمینه‌های ترویج ورزش سالم فراهم شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار مدیر کل و معاونان ورزش و جوانان استان قم در سالن محراب، بابیان این‌که معلولان غیور بازی‌های پاراالمپیک الگوی جامعه در تلاش و مجاهدت هستند، اظهار کرد: این معلولان به همه مردم آموختند که دست‌یابی به موفقیت با هر مانعی ممکن و دست‌یافتنی است.

امام‌جمعه قم  بابیان این‌که نشاط جامعه مرهون ورزش درست و باکیفیت است، عنوان کرد: باید توجه داشت که در عرصه مسابقات ورزشی جهانی می‌توان ایران اسلامی را به‌عنوان یک کشور فعال و مترقی در جهان معرفی کرد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با اشاره به این‌که جامعه سالم و صالح مبتنی بر ورزش درست محقق می‌شود، گفت: برای صیانت از سلامت جامعه اسلامی باید زمینه‌های ترویج ورزش سالم فراهم شود.

آیت‌الله سعیدی بابیان این‌که صرف مدال‌آوری هدف ورزشکاران ایرانی نیست، اظهار کرد: اهدای مدال‌های طلا و نمادهای موفقیت ورزشکاران به اماکن مقدس یا شخصیت‌های دینی نشان از رسالت محوری ورزشکاران ایرانی است.

امام‌جمعه قم ورزشکاران را رسولان معارف الهی توصیف کرد و گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید به ورزش اهتمام داشته باشند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با تأکید بر این‌که مردم ایران همواره از برنامه‌های فرهنگی حمایت می‌کنند، اظهار کرد: ورزش باید نشاط را در سلامتی جسمی و روحی ایرانیان تزریق کند.

امام‌جمعه قم با اشاره به اهمیت سلامت جسمی جامعه گفت: در فرهنگ ایرانی اسلامی ما سلامت مقدمه رسالت‌های انسانی است، بنابراین ورزش از رسالت‌های مهم یک جامعه موفق است و همه باید برای دست‌یابی به موفقیت‌ها از سلامت جامعه صیانت کنند.

وی ادامه داد: داستان کشتی پوریای ولی و گذشت او از پیروزی برای شاد کردن یک مسکین نماد پهلوانی و قهرمانی است؛ بر این اساس ورزش مقدمه است برای رسیدن به جایگاه‌های رفیع انسانی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: