• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3484-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

پیش بینی تولید 300 تن عسل در سال 97 در قم

 
سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید ژله رویال تا 100 کیلوگرم و عسل نیز به 300 تن افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، علی‌اصغر همت با اشاره به طرح آمارگیری از کُلُنی‌های زنبور عسل اظهار کرد: بر اساس جدول زمان‌بندی وزارت جهاد کشاورزی طرح آمارگیری از کلنی‌های زنبور عسل در سراسرکشور از پانزدهم مهر تا سوم آبان انجام می‌شود.
 
وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح در استان قم نیز از پانزدهم مهرماه آمارگیری  شروع شده و امیدوار هستیم تا سوم آبان آمارگیری به اتمام برسد.

افزایش چشمگیر تولید عسل و ژله رویال در قم
سرپرست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم در مورد تولیدات عسل سال‌های گذشته عنوان کرد: در سال 96 تعداد آمار 21هزار و753 کندوی عسل در قم ثبت شد که از این تعداد کندو، حدود 276 تن عسل و 67 کیلوگرم ژله رویال برداشت کردیم.

همت تصریح کرد: در سال 95 تعداد 18هزار و 239 کندوی عسل در قم ثبت شد و میزان تولید آن 218 تن عسل و 4 کیلو ژله رویال بود که این آمار نشان می‌دهد در سال 96 نسبت به قبل 31 درصد در تولید عسل افزایش داشتیم و تولید ژله رویال نیز 17 برابر بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم ژله رویال تولیدی در استان  5 میلیون تومان است، دلایل افزایش چشمگیر تولید عسل و ژله رویال در استان قم را برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته در این حوزه، افزایش میزان بارندگی سال زراعی گذشته، افزایش سطح زیر کشت کُلزا  و تاثیر مثبت فعالیت‌های کارشناسان مستقر در مراکز بخش برشمرد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم یادآور شد: همچنین زنبورداران برای بهره‌مندی از تسهیلات سرمایه در گردش مورد نیاز به بانک های عامل معرفی شدند.

همت تصریح کرد: حدود 80 درصد آمار کُلُنی‌های زنبور عسل در سال 97 ثبت شده که پیش‌بینی می‌شود تولید ژله رویال تا 100 کیلوگرم و عسل نیز به 300 تن افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه کلنی های زنبور عسل در سراسر استان پخش هستند و در بخش های جعفرآباد، قمرود، قنوات، کهک و خلجستان فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: میانگین تولید عسل هر کندو بین 12 تا 15 کیلوگرم است.

سرپرست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با تاکید بر اینکه شرکت تعاونی زنبورداران با پرسنل و زیر مجموعه خود در تعامل است، اظهار کرد: بعضی از زنبورداران استان زنجیره تولید دارند که پس از استحصال عسل، آن را در کارخانه با برند خاص بسته‌بندی کرده و در سراسر کشور عرضه می‌کنند.

همت با اشاره به اینکه عسل قم با کیفیت بسیار خوبی است، گفت: کیفیت عسل قم بستگی به نوع منطقه‌ای که زنبور داخل آن قرار دارد و به لحاظ نوع گل و گیاه منطقه، متفاوت است ولی عسلی که در قم تولید می‌شود، با کیفیت و مطلوب است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: