• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3585-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

فقدان روحیه مشارکت و کار تیمی مانع از موفقیت در امور می شود

استاندار قم گفت: فقدان روحیه مشارکت و کار تیمی و جمعی مانع از موفقیت در امور می شود، باید روحیه فعالیت های تیمی را از دوران کودکی و دانش آموزی به خوبی تبیین کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم در تالار امام جواد استانداری گفت: آموزش و پرورش قم در فعالیت های پرورشی و آموزشی موفقیت هایی داشته که قابل تقدیر است.

استاندار قم افزود:کسب رتبه در مدارس قم در رشته های مختلف نشان دهنده تلاش و برنامه ریزی دقیق و راهبردی و هدف گذاری در مسیر است.

وی تصریح کرد:ایجاد انگیزه در دانش آموزان و تشویق آن ها در زمینه فعالیت های پرورشی و تربیتی می تواند از طریق صدا و سیما و رسانه ها و به کارگیری امکانات صورت بگیرد گاهی چنین حرکتی نیاز به هزینه ندارد و با برنامه ریزی و هم افزایی امکان پذیر می شود.

صادقی بیان کرد: فقدان روحیه مشارکت و کار تیمی و جمعی مانع از موفقیت در امور می شود؛ باید روحیه فعالیت های تیمی را از دوران کودکی و دانش آموزی و در سطح مدارس به خوبی تبیین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از غدغه های جدی نداشتن روحیه کار تیمی در انجام طرحی مشترک است و به طور کلی فعالیت های جمعی در کشور دارای مشکلات و سختی هایی است.

استاندار قم در ادامه اظهار کرد: ظرفیت های خوبی در حوزه هنری ویژه رشته های مختلف در مدارس وجود دارد که می توان با جهت دادن به آن بسترهای تربیتی و پرورشی خوبی را فراهم کرد و استعدادهایی را در میان دانش آموزان شناسایی کرد.

وی گفت: سازمان ها و دستگاههای اجرایی می توانند در فعالیت های هنری در مدارس سهیم باشند تا بتوان این ظرفیت ها را تقویت کرد.

صادقی با ابراز خرسندی از افزایش سهم هنرستان‌ها در استان قم از 35 درصد به 38 درصد در قم تصریح کرد: افزایش آمار نشان می دهد گرایش به رشته های هنری شیب مناسبی را می پیماید هر چند هنوز کند است.
وی بیان کرد: هنرستان ها باید از نظر تجهیزات تکمیل شود زیرا تجهیز زیرساختها از هنرستان سازی الویت بیشتری دارد.

استاندار قم اظهار کرد: افرادی که در هنرستان‌ها تحصیل می کنند به واسطه شرایط محیطی و امکانات موفقیت بیشتری به دست می آورند البته مسئولان آموزش و پرورش نیز تخصیص اعتبارات در جهت تجهیز هنرستان ها را پیگیری کنند.

وی عنوان کرد: خیرین در قم سهم به سزایی در پیشبرد پروژه ها دارند می توان با تعامل با خیرین و تبیین ضرورت تجهیز هنرستان ها کمک هایی را تامین کرد.

صادقی در مورد تغییر کاربری پروژه های آموزشی یادآور شد: باید گروهی را برای تغیر کاربری در مسیر قانونی تشکیل داد در آن صورت کمیسیون ماده 5 با توجه به آماده بودن پرونده های تقاضا در جهت سهولت، تغییر کاربری تصویب می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: