• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3584-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم:

تخصیص 4میلیارد و 300 میلیون تومان جهت تجهیز و نوسازی هنرستان‌های قم

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم گفت: در سال جاری 4 میلیارد و 300 میلیون تومان جهت تجهیز و نوسازی هنرستان های قم تخصیص یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید حسن رضوی در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم در تالار امام جواد استانداری عنوان کرد: در سال جاری 4 میلیارد و 300 میلیون تومان جهت تجهیز و نوسازی هنرستان های قم تخصیص یافت.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم تصریح کرد: در این میان 700 میلیون تومان جهت تجهیز هنرستان ها تعیین شده که به زودی پرداخت می شود.

در این جلسه فرماندار قم با تاکید بر معرفی استعدادهای درخشان دانش آموزی بیان کرد: در قم موفقیت های زیادی در زمینه رشته های هنری، قرآنی، فرهنگی و پرورشی شاهد بوده ایم که باید به خوبی معرفی شوند.

رضا سیار بیان کرد: معرفی این دانش آموزان برتبر موجب می شود تا دیگر دانش آموزان بتوانند آن ها را در رشته های مختلف الگوی خود قرار دهند که در این راستا فرمانداری آمادگی معرفی نخبگان را دارد.

در ادامه علیرضا یاری معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان قم در خصوص جایگاه هنرستان و فنی حرفه ای در اشتغال دانش آموزان خاطرنشان کرد: وجود 5 میلیون لیسانس بیکار در کشور نشان دهنده اهمیت آموزش مهارت در جهت اشتغال است.

وی اظهار کرد:در قم 70 هنرستان دولتی با 63 رشته تحصیلی فعال است که ظرفیت خوبی در جهت آموزش مهارت های لازم به دانش آموزان در ورود به بازار کار دارد.

یاری بیان کرد: اگر بتوان بودجه ای را در جهت تجهیز هنرستان ها جذب کرد معضل بیکاری در قم کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.

در این جلسه ناصر حمزه ای معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم عنوان کرد: 205 هزار دانش‌آموز قمی در مسابقات قرآنی و 12 هزار نفر در مسابقات کتابخوانی شرکت کردند.

وی تصریح کرد:سال گذشته 38 رتبه کشوری در بخش قرآن به دست آمد همچنین دو رتبه برگزیده در نمایش عروسکی و رتبه دوم کشوری در صداپیشگی عروسکی را از آن خود کردیم.

یاری بیان کرد:سال گذشته توانستیم رتبه نخست کشوری در رشته داستان‌نویسی را به دست بیاوریم و 10 مقام برتر کشور در بخش ادبی، 10 مقام برتر کشوری در بخش بازی‌های رایانه‌ای، 10 مقام کشوری در رشته هنرهای دستی و 11 مقام کشوری در رشته‌های مختلف هنری را از آن خود کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: