• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-887-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد:

لزوم جلوگیری از کشت گونه‌های پرآب بر

امام جمعه موقت قم با اشاره به وضعیت کمبود آب و استخراج بی رویه آب ها و تاثیرات مخرب آن بر تشدید نرخ فرونشست زمین، کشت گونه‌هایی که آب زیادی مصرف می کنند را غیر ضروری دانست و بر لزوم جلوگیری از آن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله هاشم حسینی بوشهری، صبح امروز در دیدار  رییس و اعضای سازمان نقشه برداری کل کشور در قم عنوان کرد: تولید گونه‌هایی که آب زیادی مصرف می کنند و در واقع هزینه تولید آنها برای کشور زیان بار است، چه برای مصرف داخلی و چه برای صادرات، ضروری و منطقی نیست.

دبیر شورای عالی حوزه افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا با ایجاد بستری مناسب برای جایگزینی شغلی این دسته از کشاورزان، جلوی مصرف بی رویه آب گرفته شود؛ گاهی اوقات هزینه‌ی واردات برخی اقلام کم تر از هزینه‌ی تولید آن است و اشکالی ندارد که چنین اقلامی را وارد کنیم تا منابع آب کشور حفظ شود.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم بهینه سازی نحوه‌ی استفاده‌ی آب توسط کشاورزان تصریح کرد: می شود در زمینه‌ی اقلام کشاورزی ضروری تر، از روش‌های نوین در زمینه ی آبیاری استفاده کرد تا با بهینه سازی مصرف آب، جلوی آسیب‌های ناشی از برداشت بی رویه از منابع آبی زیرزمینی گرفته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: