• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-1087-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

انتقاد آیت الله علوی گرگانی از معماری غیر اسلامی شهرها

مرجع تقلید شیعه از معماری غیر اسلامی شهرها انتقاد کرد و گفت: اصلاح نحوه شهرسازی در کشور باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه ی قم؛ آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس و اعضای سازمان نقشه برداری کشور در قم عنوان کرد: موضوع نقشه برداری بسیار با اهمیت است و بسیاری از برنامه‌های کلان کشور نیز بر اساس این نقشه‌ها تنظیم می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت سازمان نقشه برداری کل کشور، افزود: البته در سالیان قبل کم‌کاری‌هایی در این زمینه صورت گرفته است و باید مسئولان بیشتر به امر توسعه شهری توجه کنند.

این استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه در سال های گذشته، گنبد و گلدسته‌ی حرم ائمه‌ی مطهر در شهرهای قم و مشهد، اولین چشم اندازی بود که هر مسافری آن را می‌دید، گفت: متاسفانه به علت برنامه ریزی‌های نادرست و ساخت و ساز در اطراف حرم ائمه در این شهرها، بارگاه ائمه‌ی مطهر به حاشیه رفته و رویت پذیری‌اش را نیز از دست داده است.

وی با بیان اینکه تنظیم درست و دقیق نقشه برداری‌های شهرها وسیله تحقق عدالت اجتماعی است، ادامه داد: توسعه آپارتمان نشینی سنخیتی با معماری اسلامی ندارد و به دلیل یکسان نبودن شرایط برای ساکنین این نوع ساختمان‌ها، موجب از بین رفتن عدالت اجتماعی می‌شود.

آیت الله علوی گرگانی با انتقاد از گسترش آپارتمان سازی در کشور افزود: باید نوع نقشه ساختمان‌ها و شهرها بر اساس اصول شهرسازی و متناسب با معماری‌های اسلامی و ایرانی باشد، بر همین اساس اصلاح نحوه شهرسازی در کشور باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: