• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2414-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استقبال قرارگاه اربعین قم از 35 هزارنفر از زائرین

مسئول روابط عمومی قرارگاه مردمی اربعین در قم، خبر داد: امسال، تاکنون در حالی که زمان اندکی از استقرار قرارگاه می گذرد، در مجموع، حدود بیش از 35 هزار نفر، از ازئرین اربعین به این پایگاه مردمی مراجعه کرده اند.

علی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، عنوان کرد: قرارگاه اربعین مجموعه مردمی مستقلی است که ازسال 95 در راستای خدمت به زائرین اباعبدالله درایام اربعین شروع به فعالیت کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در ایام اربعین حسینی به خاطر وجود مرقد مطهر ومبارک حضرت معصومه(س) جمعیت کثیری از زائرین  وارد شهر قم می‌شوند اما به دلیل عدم رسیدگی، زوار اباعبدالله با وضع ناطلوبی در قم اقامت داشتند.

مسئول روابط عمومی قرارگاه مردمی اربعین در قم، تصریح کرد: زائر آن زمان که قصد زیارت می کند نزدخدا زائر به حساب می آید پس خادمیِ زوار، مختص به مسیر نجف تا کربلا نیست؛ برهمین اساس مجموعه مردمی قرارگاه  اربعین احساس وظیفه کرده و خدمت رسانی را در شهر مقدس قم آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه اربعین در دوسال گذشته حدود ۱۴۰هزار زائر را اسکان و پذیرایی کرده است، گفت: علاوه براسکان وپذیرایی، حضور مبلغین در جمع زائرین وهمچنین فعالیت های فرهنگی، این قرارگاه را از مجموعه‌های دیگر متمایز می‌کند؛ نکته قابل توجه این است که، قرارگاه اربعین قم یک مجموعه خودجوش و کاملا مردمی است و این امر عظمت کار را نشان میدهد.

علی رضایی در رابطه با زائرین غیر ایرانی این قرارگاه در سال گذشته، خاطر نشان کرد: این قرارگاه در سال 96 پذیرای زوار از 15 کشور دنیا بوده است؛ ترکیه، آلمان، الجزایر، هند، عراق، استرالیا، کاستاریکا، انگلستان، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، فرانسه، آرژانتین و جمهوری آذربایجان ازجمله این کشورها بوده اند.

علی رضایی با تاکید براینکه در سال گذشته، تا پایان استقرار این قرارگاه ،53 هزار و 918 نفر از سراسر ایران، زائر قرارگاه مردمی اربعین در قم بوده اند، گفت: امسال ، تاکنون در حالی که زمان اندکی از استقرار قرارگاه می گذرد، در مجموع، حدود بیش از 35 هزار نفر، به عنوان زائر از این پایگاه مردمی استقبال کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، تعداد مراجعه کنندگان دوبرابر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: