• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 978-591-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اولویت‌موکب حضرت معصومه(س) انجام امور فرهنگی است

مسئول تامین نیروی انسانی موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: بیشترین اموری که در این موکب طبق ابلاغ تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) مورد توجه قرار گرفته است، انجام امور فرهنگی است و تمرکز فعالیت‌ها نیز در این بخش است.

محمود کریمخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در موکب حضرت معصومه(س) در مسیر پیاده روی نجف به کربلا عنوان کرد: امسال سومین سالی است که موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) راه اندازی شده است، در سال اول وضعیت چندان مناسب نبود و محل‌های اسکان چادری و زمین خاکی بود؛ همچنین خدماتی زیادی به زائران ارائه نمی‌شد.

وی افزود: سال گذشته از چند ماه قبل از اربعین، ساخت و ساز در موکب شروع شد و سوله‌های اسکان خانم‌ها و آقایان و سرویس‌های بهداشتی احداث شد و اکنون خدمات به شکل بسیار مناسب‌تری ارائه می‌شود، همچنین تنوع خدمات نیز در سال جاری افزایش یافته است.

مسئول تامین نیروی انسانی موکب حضرت معصومه(س) بیان کرد: بیشترین اموری که در این موکب طبق ابلاغ تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) مورد توجه قرار گرفته است، انجام امور فرهنگی است و تمرکز فعالیت‌ها نیز در این بخش است، البته در کنار این اقدامات، امور اسکان زائرین، پذیرایی، خدمات درمانی و خدمات رفاهی نیز به زائرین ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: از اقدامات برجسته این موکب، غرفه تعمیر ویلچر و کالسکه و همچنین غرفه کفاشی و خیاطی است که بسیار کاربردی است و مورد توجه زائرین قرار گرفته است.

کریمخانی تصریح کرد: مساحت کل موکب حدود یک هکتار است که قسمت اعظم آن سرپوشیده است و شب‌ها تعداد زیادی از زائرین در این موکب اسکان داده می‌شوند، همچنین حدود 120چشمه سرویس بهداشتی و 40دوش حمام در این موکب احداث شده است تا پاسخگوی نیاز زائرین باشد.

وی گفت: این موکب در حال حاضر به اندازه وسع آستان مقدس حضرت معصومه(س) است و با توجه تعداد بالای زائرین، نیاز است که در مسیر پیاده روی نجف به کربلا، تعداد موکب‌های اینچنینی افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: