• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-485-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رییس سازمان پدافند غیرعامل:

ماهیت تهدیدات در عصر کنونی، تکنولوژی محور شده است

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: ماهیت تهدیدات در عصر کنونی تغییر کرده است و تکنولوژی محور شده است، تهدیدات در عصر کنونی با تهدیدات سایبری تلفیق شده است و مقابله با آن ها نیز باید فناورانه و علمی صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سردار غلامرضا جلالی امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی در قم عنوان کرد: مقام معظم رهبری در جلسه اخیر با مسئولان پدافند غیرعامل، بر امر پدافند غیرعامل بسیار تاکید کردند و همه را به توجه به این موضوعات فراخواندند.

وی افزود: ماهیت تهدیدات در عصر کنونی تغییر کرده است و تکنولوژی محور شده است، تهدیدات در عصر کنونی با تهدیدات سایبری تلفیق شده است و مقابله با آن ها نیز باید فناورانه و علمی صورت بگیرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل بیان کرد: برنامه پیشرفت و توسعه کشور و همچنین ورود تکنولوژی‌های مختلف به کشور، باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرد؛ باید از فناوری‌های روز برای خدمت به مردم استفاده کرد ولی باید مراقب باشیم این فناوری‌ها برای کشور ایجاد تهدید نکند.

وی ادامه داد: موضوع شهر هوشمند و خانه هوشمند در کنار مزایایی که دارد، ممکن است تهدیداتی برای کشور داشته باشد که باید این موضوعات مورد بررسی قرار بگیرد؛ در خصوص این موضوعات یک نگاه هوشمندانه نیاز است تا تهدیدات علیه کشور صوت نگیرد.

سردار جلالی با بیان اینکه فناوری سایبری اثرات بسیاری بر کشور دارد، اظهار کرد: لازم است برای کارایی پدافند غیر عامل هم دقت کافی و هم رویکرد علمی داشته باشیم تا دشمنان را در ایجاد توطئه علیه کشور ناکام بگذاریم.

وی گفت: اکنون در فضای مجازی امکان خرید و تبادل ارز خارجی وجود دارد که این توسعه فناوری های دیجیتال، ایجاد یک دولت در یک دولت دیگر است که فرمان پذیری از قوانین کشور ندارد، باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود تا ضرری به مردم و کشور وارد نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: