• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-585-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : ----

امام جمعه قم:

شناخت دشمن خدا شرط شناخت دشمن کشور است

آیت الله سعیدی مهم ترین نکته را در زمینه‌ی پدافند غیر عامل، شناخت دشمن دانست و تحقق آنرا منوط به شناخت دشمنان خدا خواند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم؛ آیت الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار فرمانده و جمعی از معاونان سازمان پدافند غیر عامل کشور در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد: اگر مدیران اهمیت موضوع پدافند غیرعامل را متوجه نشوند، عملی واقع نخواهد شد و این راهبرد به ما می فهماند که بصیرت افزایی و هوشیار کردن مسئولان در مساله پدافند غیر عامل، خود یک رسالت پدافندی است.

وی همچنین گفت: با توجه به اینکه برای برخی مدیران، حتی نام پدافند غیر عامل هنوز جدید است فلذا نیاز است در گام اول، مسئولین را در مورد پدافند غیر عامل، توجیه کنیم و سپس به  تعلیم مردم بپردازیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به قدمت پدیده‌ی پدافند غیر عامل در تاریخ بشری  اظهار کرد: تاریخ بشر اسنادی دارد که نشان از آشنایی با اهمیت این مساله است، برای نمونه احداث دیوار چین و یا حتی حفر خندق از سوی نبی گرامی اسلام همگی نشان از استراتژیک بودن این مساله است.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در آیه‌ای از قرآن فرموده است که اگر مومنان آغاز گر جریان حراست از حدود دین باشند خداوند متعال قطعا یاور آنان است و شروع مراقبت و حراست از سوی خود ما است، افزود: رسالت پدافند غیرعامل، حفظ کیان نظام اسلامی است و آیه شریفه می فرماید« يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ؛ ای مؤمنان! اگر خدا را یاری کنید، خدا هم شما را یاری می کند و گام هایتان را محکم و استوار می سازد.»

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به آیه 60 سوره‌ی انفال اشاره کرد و گفت: خداوند متعال دو قاعده استراتژیک پدافندی را به مومنان آموخته است چنانکه در این آیه شریفه فرموده است« وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِنْ دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنْفِقُوا مِنْ شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللَّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنْتُمْ لَا تُظْلَمُونَ؛ و در برابر آنان آنچه در قدرت و توان دارید از نیرو [و نفرات و ساز و برگ جنگی] و اسبان ورزیده [برای جنگ] آماده کنید تا به وسیله آنها دشمن خدا و دشمن خودتان ودشمنانی غیر ایشان را که نمی شناسید، ولی خدا آنان را می شناسد بترسانید و هر چه در راه خدا هزینه کنید، پاداشش به طور کامل به شما داده می شود، و مورد ستم قرار نخواهید گرفت.»

امام جمعه¬ی قم همچنان گفت: خداوند متعال در عنوان « مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ» مومنان را به تقویت روز افزون قوای نظامی تشویق کرده است تا جایی که در ادامه این آیه شریفه برای حراست از حدود جغرافیای اسلام فرموده است «وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ»؛ بنابراین خداوند متعال ایجاد رعب در قلوب دشمنان را مبتنی بر رونمایی از قدرت نظامی جهان اسلام را یک الگوی پدافندی تعیین مشی فرموده است.

وی شناخت« عَدُوَّ اللَّهِ؛ دشمنان خدا» را شرط شناخت «عَدُوَّكُمْ؛ دشمنان خود»توصیف کرد و گفت: دشمن واقعی را می توان با مطالعه دشمنان خدا شناخت؛ بر این مدار رونمایی از شهرک های موشکی الگوی پدافندی قرآن کریم است و آنان که مخالفت می‌کنند در حقیقت هویت و اصالت مفاهیم پدافندی را نفهمیده اند.

آیت الله سعیدی در جای دیگری از سخنان خود با اشاره به به جریان عظیم اربیعن حسینی عنوان کرد: دشمن تلاش زیادی برای منحرف ساختن  اربعین 97 کرد تا بتواند مانع از شکل گیری عظمت این جریان شود، تا جایی که از بایکوت خبری و عدم پوشش این واقعه عظیم نیز دریغ نکرد.

وی اقدامات گسترده دشمن علیه حماسه تاریخی اربعین را بی اثر دانست و تصریح کرد: حضور مومنان از ملیت های گوناگون و رشد جمعیتی امسال در این گردهمایی بزرگ مثال زدنی و عنایتی از سوی پروردگار عالم است.

تولیت حرم کریمه‌ی اهل بیت(س) اربعین را یک جریان تاریخ ساز مذهبی سیاسی توصیف کرد و گفت: اربعین حسینی سال 97 علیرغم دسیسه های گوناگون دشمن در جوهره خود با حقیقتی الهی ظاهر شد.

وی در پایان سخنان خود پدافند غیر عامل را از مواجهه سلیقه ای و جناحی(سیاسی) بر حذر داشت و گفت: مراقب باشید که در رفتار های خود به رنگ های سیاسی و جناحی مبتلا نشوید؛ بنابراین ابتدا باید برای نصرت در جریان پدافند غیرعامل شناخت دقیق و صحیح از دشمنان خدا پیدا کرده تا بتوانید دشمنان نظام را به درستی رصد کنید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: