• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-3587-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله حسینی بوشهری:

حماسه اربعین، بسترساز ظهور امام زمان(عج) است

نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه اربعین بستر ساز ظهور امام زمان(عج) است، تصریح کرد: اربعین یک هدیه الهی است که نصیب مردم کشور و دیگر مردم جهان شده است که در این حماسه حضور دارند و این بسیار خوشحال کننده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز در دیدار معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و دبیر ستاد اربعین در قم عنوان کرد: کار ستاد اربعین بسیار سخت و مهم است و باید از این ستاد بابت خدمات ارائه شده قدردانی کرد.

وی افزود: باید برای مشکلات موجود در این سفر، آسیب شناسی شود و حل شود تا این حماسه هرچه باشکوه تر برگزار شود، ستاد اربعین باید سالانه فعال باشد و در پی حل مشکلات باشد.

نایب رییس جامعه مدرسین بیان کرد: جریان اربعین یک جریان کاملا مردمی و خودجوش است و جهت دهی و ساماندهی آن بسیار دشوار است، جمعیت کل حج حدود 80هزار نفر است ولی جمعیت زائران اربعین بیش از 2میلیون نفر است و برنامه ریزی بسیار گستره تری نیاز دارد.

وی ادامه داد: همه کارها و اقدامات برای این سفر باید در یکجا مدیریت شود و ستاد اربعین این مسئولیت را بر عهده بگیرد تا تداخل و مشکلی ایجاد نشود و خدمات به شکل مطلوب تری ارائه گردد.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه اربعین بستر ساز ظهور امام زمان(عج) است، تصریح کرد: اربعین یک هدیه الهی است که نصیب مردم کشور و دیگر مردم جهان شده است که در این حماسه حضور دارند و این بسیار خوشحال کننده است که مردم از اقوام و ادیان مختلف در این حماسه حضور پیدا می‌کنند.

وی گفت: دشمن به دنبال ایران هراسی و محدود کردن قدرت ایران در منطقه است ولی حماسه اربعین باعث شد اقدامات دشمن تاثیرات لازم را نداشته باشد و امیدواریم با رفع مشکلات موجود، این حماسه عظیم هرسال باشکوه تر برگزار شود.

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه اتحاد مردم ایران و عراق بی‌نظیر است، تاکید کرد: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم ایران و عراق بود ولی دیدیم که نقشه و توطئه‌ آن‌ها با شکست مواجه شد و مردم این دو کشور با اتحاد خود این مراسم عظیم را برگزار کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: