• جمعه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-5187-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حجت الاسلام والمسلمین محدثی:

هجرت پیامبر(ص) زمینه ساز گسترش اسلام به جهان بود

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه گفت: هجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه زمینه ساز گسترش اسلام به جهان بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین جواد محدثی در پیش از خطبه های نماز جمعه قم با گرامیداشت حلول ماه ربیع الاول عنوان کرد: واقعه ٔ هجرت حضرت محمد (ص)، پیامبر اسلام و همراهانش از شهر مکه به مدینه یکی از رویدادهای مهم این ماه است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: هجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه زمینه ساز گسترش اسلام به جهان بود.  این هجرت به واسطه اهمیتی که داشت به عنوان مبداء تاریخ اسلام قرار گرفت و رویدادهای دیگری را در تاریخ اسلام رقم زد.

حجت الاسلام والمسلمین محدثی اظهار کرد: قریش و دشمنان پیامبر(ص) در مکه زمینه آزار و اذیت او و یارانش را فراهم می کردند و حتی طرح و نقشه قتل پیامبر(ص) را کشیدند.

وی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) از نقشه مشرکان آگاهی یافت و حضرت علی(ع) در بستر خوابید و جان پیامبر(ص) را نجات داد.

این استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: خانواده ها باید فرزندان خود را با سیره نبی اکرم(ص) و اهل بیت(ع) آشنا کنند و به آن ها تربیت دینی بر اساس آموزه های اسلامی بیاموزند.

وی گفت: یکی از ویژگی های مهم پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت(ع) حسن خلق و برخورد نیکو با مردم است که باید از آن در زندگی الگو بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین محدثی افزود: بسیاری از گرفتاری ها و آسیب ها در جامعه با تکیه بر الگوبرداری از حسن خلق این بزرگان از بین می رود.

وی عنوان کرد: وفای به عهد ، نیکی به مردم ،رفتار نیکو با خانواده و راست گوئی شکر الهی از توصیه های مهم اهل بیت(ع) است که باید نسبت به آن پایبند باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: