• یکشنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-884-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

مهم‌ترین دغدغه تولید در قم نقدینگی و نوسان ارز است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: مهم‌ترین دغدغه تولید و صنعت در قم نقدینگی و نوسان ارز است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی عصر امروز در سی و سومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام رضا (ع) در فرمانداری عنوان کرد: تولید با چالش ها و موانع زیادی مواجه است که اگر حل نشود سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را با مشکلات جدی مالی روبرو می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با بیان اینکه مهم ترین دغدغه تولید و صنعت در قم نقدینگی و نوسان ارز است، عنوان کرد:   نوسانات نرخ ارز تاثیر زیادی بر قیمت مواد اولیه و تجهیزات گذاشت و حجم سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را کاهش داد.

سیجانی بیان کرد: تا سال گذشته یک تولیدکننده با یک میلیارد تومان سرمایه نیز قادر به راه اندازی واحدی تولیدی و صنعتی بود اما در شرایط فعلی بالغ بر 3 میلیارد تومان برای تجهیزات اولیه مورد نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی زیادی برای دریافت وام به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند اما موانع جدی در مسیر دریافت وام وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: تاکنون برای 22 طرح صنعتی قم مبلغ 90 میلیارد تومان در دو بخش سرمایه در ثابت و سرمایه در گردش پرداخت ‌شده است .

وی افزود: همچنین 140 میلیارد تومان در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ویژه طرح‌های تولیدی و صنعتی استان پرداخت‌ شده است.

سیجانی تصریح کرد: 80 درصد از تسهیلات رونق تولید استان توسط بانک صنعت، معدن و تجارت به عنوان بانکی تخصصی پرداخت‌ شد.

وی خاطرنشان کرد: در این ارتباط بانک صنعت معدن قم مبلغ 69 میلیارد تومان ویژه 12 طرح صنعتی در سال پرداخت کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: یکی از طرح های مهم اقتصادی در قم راه اندازی نیروگاههای خورشیدی است که در این مسیر از سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی حمایت می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: