• سه شنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 978-1186-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

برگزاری کنفرانس بین‌المللی مهندسی پزشکی در دانشگاه شهاب‌دانش


رئیس دانشگاه شهاب دانش گفت: امسال برای اولین بار کنفرانس بین المللی مهندسی پزشکی در یک دانشگاه غیردولتی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگارایسنا منطقه قم، دکتر مهدی کراری بعد از ظهر امروز 22آبان در نشست خبری با موضوع بیست و پنجمین کنفرانسس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی مهندسی پزشکی کشور که در دانشگاه شهاب دانش برگزار شد، گفت: استان قم در سال‌های گذشته از نظر تعداد دانشجویان فنی مهندسی در رتبه آخر استان‌های کشور قرار داشت، همین مسئله باعث شد تا تصمیم به تاسیس دانشگاهی در این زمینه بگیریم.

وی افزود: سال 1385 موسسه آموزش عالی شهاب دانش تاسیس شد و اقدام به جذب دانشجو کرد، این دانشگاه از اساتید خوب و تجهیزات کامل برای دانشجویان فنی مهندسی برخوردار است و همین مسئله باعث شده تا در این سال‌ها بازخوردهای مثبتی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه شهاب دانش تصریح کرد: از سال 1392 موسسه شهاب دانش به منطقه پردیسان منتقل شد و در آبان 1396 موسسه شهاب دانش به دانشگاه شهاب دانش ارتقا پیدا کرد.

وی ادامه داد: این دانشگاه 4هزار دانشجو، 80 عضو هیئت علمی تمام وقت، 150 عضو هیئت علمی مدعو و 3 دانشکده دارد.

کراری بیان کرد: بعد از تاسیس شهاب دانش، شاهد تاسیس دیگر مراکز علمی و دانشگاهی در سطح استان بوده ایم که همین مسئله باعث شد تا استان قم در رتبه‌بندی کشوری از نظر دانشجویان فنی مهندسی پیشرفت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه شهاب دانش در برخی رشته‌ها نظیر معماری و مهندسی پزشکی به صورت خاص و ویژه سرمایه گذاری کرده است، مهندسی پزشکی یک رشته میان رشته‌ای و جدید محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: این رشته به مرور زمان با اقبال دانشجویان همراه شد، مهندسی پزشکی رشته‌ای بین مهندسی و پزشکی تعریف شده است، رشته پزشکی رشد بسیار خوبی در دنیا داشته است، پیش بینی می‌شود که آینده بسیار خوبی در انتظار رشته مهندسی پزشکی باشد.

رئیس دانشگاه شهاب دانش عنوان کرد: این رشته برای اولین بار در ایران در سال 1363 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت خود را در دانشگاه امیرکبیر آغاز کرد و در سال 1366 و 1370 به ترتیب در مقاطع دکتری و کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

وی گفت: این رشته سه گرایش بیوالکتریک، بیومتریال و بیومکانیک دارد، هم اکنون دانشگاه شهاب دانش یکی از دانشگاه‌هایی است که در این رشته دانشجو می‌پذیرد.

وی ادامه داد: در سال 1366 برای اولین بار کنفرانس مهندسی پزشکی در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، بعد از آن هر سال در یکی از دانشگاه‌های دولتی و هر 3سال یکبار در دانشگاه امیرکبیر این کنفرانس برگزار می‌شد.

کراری تصریح کرد: سال گذشته این کنفرانس در دانشگاه امرکبیر با مشارکت دانشگاه شهاب دانش برگزار شد و امسال این کنفرانس به طور کامل در دانشگاه شهاب دانش از 7 تا 9 آذر ماه برگزار خواهد شد، امسال برای اولین بار این کنفرانس در یک دانشگاه غیردولتی برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال نسبت به سال گذشته با رشد 15درصدی در ارسال مقالات به کنفرانس مواجه بوده‌ایم، 100مقاله به کنفرانس ارسال شده که از این میان، تعداد66 مقاله به زبان انگلیسی و بقیه به زبان فارسی هستند.

کراری ادامه داد: مقالات برگزیده و راه یافته به کنفرانس در سایت‌های معتبر جهانی برای دسترسی عموم مردم قرار می‌گیرند، همچنین پزشکانی که در این کنفرانس شرکت می‌کنند از امتیاز بازآموزی جامعه پزشکی بهره‌مند می‌شوند.

وی در خصوص سخنرانان کنفرانس گفت: پروفسور خوزه خاویر سررانو از اسپانیا، پروفسور کریستیان ژوتن از فرانسه و دکتر سیدحسین احمدی از سخنرانان ویژه این کنفرانس 3 روزه هستند، همچنین اساتید کارگاه‌های آموزشی همگی از اساتید دانشگاه امیرکبیر و صنعتی شریف هستند.

رئیس دانشگاه شهاب دانش در پایان گفت: استانداری از این برنامه حمایت ویژه‌ای کرده است، همچنین از یکی از معاونین وزیر بهداشت برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آمده که البته ایشان هنوز پاسخ قطعی منی بر حضور در مراسم را نداده اند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: