• چهارشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1084-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رییس خانه معدن ایران:

در شرایط تحریم نفت، می‌توان از اقتصاد معدنی بسیار بهره برد

رییس خانه معدن ایران گفت: منابع معدنی یک ثروت بزرگ در کشور است و در شرایط تحریم نفت، می‌توان بسیار از اقتصاد معدنی بهره برد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمدرضا بهرامن، صبح امروز در بیست و یکمین همایش انجمن زمین شناسی ایران که در هتل شاهد قم برگزار شد، عنوان کرد: اگر دانشجویان همان ابتدای کار دانشجویی با صنعت بتوانند ارتباط بگیرند، به اشتغال بسیار نزدیک می‌شوند و بسیاری از مشکلات اشتغال حل می‎شود.

وی افزود: در کشور سه نعمت بزرگ نفت، گاز و معدن وجود دارد و این سه نعمت در کنار یکدیگر می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا مشکلات اقتصادی کشور حل شود؛ منابع معدنی یک ثروت بزرگ در کشور است و در شرایط تحریم نفت، می‌توان بسیار از اقتصاد معدنی بهره برد و پیش بینی‌ می‌کنیم که در شرایط فعلی، در بخش معدن، رشد 6تا 7درصدی داشته باشیم.

رییس خانه معدن ایران بیان کرد: ما در 20سال پیش، برای اجرای پروژه‌ها، واردات سیمان داشتیم ولی اکنون سیمان مازاد در کشور وجود دارد و صادرات این محصول صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: دولت باید به اقتصاد معدنی توجه داشته باشد و برای آن برنامه ریزی درستی انجام دهد؛ نقشه راه معادن کشور حدود 40روز پیش با همکاری دولت تنظیم شده و باید همه بخش‌های مربوط طبق این نقشه راه، عمل کنند.

بهرامن تصریح کرد: سرمایه گذاری در بخش معدن بسیار جوان است و باید به دنبال استفاده از سرمایه‌های خارجی در این بخش باشیم؛ استفاده از سرمایه‌های خارجی در بخش معدن باعث افزایش استفاده از این ثروت الهی می‌شود.

وی گفت: ارتباط صنعت با دانشگاه بسیار ضعیف است و باید هر دو بخش صنعت و دانشگاه در کنار یکدیگر باشند تا بتوانند از ظرفیت‌های یکدیگر برای پیشرفت کشور استفاده کنند.

رییس خانه معدن ایران اظهار کرد: کار در بخش معدن باید با توجه به مسائل زیست محیطی باشد تا مشکلاتی در این خصوص ایجاد نشود و اگر غیر از این باشد، نمی‌توان استفاده درستی از معدن برد و ضررهای آن بیش از فواید آن می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: