• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-11287-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اعزام 3هزارو 700دانش‌آموز قمی به اردوهای راهیان نور

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش استان قم گفت: جمعا 3هزار و700دانش آموز قمی به اردوهای راهیان نور در مناطق غرب و جنوب اعزام می‌شوند.

ناصر حمزه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، در خصوص اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزشی، عنوان کرد: اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی دختر از تاریخ 18 مهرآغاز و تا 18 آذر ادامه خواهد داشت؛ همچنین دانش‌آموزان پسر از 7 تا 30 بهمن ماه اعزام می‌شوند.

وی افزود: دور اول کاروان‌های راهیان نور، به مناطق غرب کشور اعزام شدند و دور دوم این کاروان‌ها در قالب یک کاروان 180نفره به مدت 4 روز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

حمزه‌ای با بیان اینکه جمعا 3هزار و700 نفر به این اردوها می‌روند، در خصوص شرایط دانش‌آموزان شرکت کننده در اردو، گفت: این اردوها مخصوص دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه است که این عزیزان به شرط اجازه ولی می‌توانند دراین اردو شرکت کنند، همچنین خانواده‌هایی که تمایل دارند، می‌توانند فرزند خود را در این اردو همراهی کنند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش قم در نظر داشت تا دانش‌آموزان را به وسیله قطار به مناطق عملیاتی اعزام کند، اما هزینه بسیار بالای بلیط قطار این امر را ناممکن ساخت، در سطح کشور فقط شهر‌هایی که فاصله خیلی زیادی تا جنوب کشور دارند، مانند مشهد، می‌توانند از حمل و نقل ریلی استفاده کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش استان قم با بیان اینکه هر کاروان شامل حدود 270نفر دانش‌آموز می‌شود، توضیح داد: اگر بخواهیم از حمل و نقل ریلی استفاده کنیم، حتما باید از راه‌آهن تهران این اعزام‌ها صورت بگیرد، درحالیکه کل سهمیه روزانه راه‌آهن تهران برای قطارهایی که به خوزستان می‌روند، 300 نفر است، در نتیجه با مخالفت راه‌آهن تهران مواجه شدیم.

وی در خصوص نحوه نظارت بر اتوبوس‌هایی که دانش‌آموزان را به مناطق عملیاتی می‌برند، عنوان کرد: اتوبوس‌های طرف قرارداد با آموزش‌وپرورش برای اردوهای راهیان نور، از طرف بخش ایمنی سپاه و پلیس راهور تحت کنترل هستند، همچنین با توجه به اینکه این اتوبوس‌ها از سیستم مکان یاب استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از سرعت مجاز تجاوزکنند.

 حمزه‌ای خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد فوق، سازمان آموزش‌وپرورش یک مرکز کنترل به نام مرکز کنترل اردوهای برون استانی دارد که بر نحوه عملکرد اتوبوس و راننده نظارت می‌کند؛ تا زمانی که شماره اتوبوس به این مرکز ارسال نشود و کد رهگیری دریافت نشود، اجازه حرکت به اتوبوس داده نمی‌شود.

وی در خصوص برنامه‌های مناطق عملیاتی گفت: در این اردو 4 روزه از مناطق عملیاتی شلمچه، بیت المقدس، اروند رود، محمودیه، هویزه و دیگر مناطق بازدید به عمل می‌آید؛ همچنین محل اسکان دانش‌آموز در اندیمشک اردوگاه شهید زین‌الدین و در اهواز اردوگاه شهید حبیب‌الهی است؛ در شب دوم این اردو نیز رزمایش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در اهواز برای علاقه‌مندان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: