• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 978-1486-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی محاسبات و سامانه های توزیعی در دانشگاه قم

رییس دانشگاه قم گفت: اولین کنفرانس بین المللی محاسبات وسامانه های  توزیع شده (DCS) با عنوان اختصار DCHPC2018 با همکاری دانشگاه قم وشرکت تحلیل گران پویا اندیش ارتباطات امروز از چهارم تا ششم اذرماه امسال در دانشگاه قم برگزار می شود. 

به گزارش ایسنا منطقه قم، دکتر عسکر دیرباز در جمع خبرنگاران بیان کرد: اولین کنفرانس بین المللی محاسبات و سامانه های توزیع شده با هدف آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین متدهای پژوهشی انجام یافته در حوزه علوم کامپیوتر برگزار می شود.

وی افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و ضرورت های علمی کشور، دانشگاه ها باید بحث پژوهش بر مبنای دستاورد های جدید علمی  را در دستور کار خود قرار دهند به همین دلیل دانشگاه قم به عنوان دانشگاه جامع استان قم بنابر رسالت علمی و پژوهشی خود اولین کنفرانس بین المللی محاسبات و سامانه های توزیع شده را به منظور فراهم کردن و فرصتی برای طرح ایده های نوآورانه پژوهشگران در فضای بین المللی ساماندهی کرده است.

رییس دانشگاه قم عنوان کرد: یکی از مهمترین ویژگی های این کنفرانس گستردگی جغرافیایی و بین المللی آن است، به عبارتی در این کنفرانس محققین مرتبط با این رشته از حداقل 17 کشور شامل ایران، مالزی، قزاقستان، عراق، پاکستان، کانادا، فرانسه، لهستان، آلمان، استرالیا، هندوستان، چین و تونس شرکت کرده‌اند و یا مشارکت داشته‌اند؛ این محققین با عناوین کمیته علمی، سخنران کلیدی، داور، و یا نویسنده با این کنفرانس همکاری داشته اند.

وی اظهار کرد: این کنفرانس یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی در حوزه فنی و مهندسی است  که سعی داریم بطور دوسالانه در دانشگاه قم و با همکاری نهاد ها و انجمن های علمی مرتبط تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام دکتر فراهانی فرد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم نیز افزود: برگزاری همایش های بین المللی، در راستای ایجاد نشاط علمی و ارتقای رتبه علمی دانشگاه از اهداف مهم معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه قم می باشد. 

وی افزود: دانشگاه قم با این هدف و با هدف افزایش آگاهی در زمینه علوم کامپیوتر، اقدام به برگزاری اولین کنفرانس بین المللی محاسبات و سامانه های توزیع شده کرده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم با بیان اینکه از دیگر اهداف این همایش، ارتقای سطح علمی شرکت کنندگان از طریق برگزاری کارگاه‌های علمی و پژوهشی است، افزود: از ویژگی‌های این همایش حضور دانشمندانی همچون پروفسور بویا از میل بورن و پروفسور دباسیش قوز  از موسسه علوم بنگلور و پروفسور محمد عثمان از دانشگاه مالزی است که  وی  از دانشمندان مطرحی است که بیش از 75 هزار ارجاع و استناد در کارنامه خود دارد. پروفسور دباسیش و محمد عثمان از محققان برجسته حوزه محاسبات توزیع شده هستند؛ همچنین در این همایش همچنین اساتید بزرگی همچون دکتر عیسی زاده نیز حضور دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: