• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1284-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نوسانات قیمت در بازار قم تحت کنترل است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت:در حال حاضر با بازرسی های دقیق، نوسانات قیمت در بازار قم تحت کنترل است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری عصر امروز در بیست و یکمین جلسه کارگروه تنطیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات عنوان کرد: آمار دقیق،برنامه ریزی و تصمیم گیری در تنظیم بازار را تسهیل می‌کند.

معاون استاندار قم افزود: اگر آمار دقیقی از جمعیت استان و نیازهای بازار در تامین کالاهای اساسی و سرانه اقلام مصرفی داشته باشیم به راحتی می توان وضعیت فعلی بازار را مدیریت کرد.

وی تصریح کرد: ضروری است دستگاه های اجرایی موجودی کالاهای انبار شده در سطح استان را احصاء نمایند تا بتوان نیاز بازار را به موقع تامین کرد.

غضنفری بیان کرد: در حال حاضر با بازرسی های دقیق، نوسانات قیمت کالاها در بازار قم تحت کنترل است و افزایش قیمت برخی از اقلام بر اساس بررسی های کارشناسانه و آنالیز قیمت هزینه ها صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تعزیرات حکومتی اقدامات خوبی در مورد تخلفات صنفی داشته و پرونده هایی در این زمینه تشکیل شده است؛نظارت و پیگیری می تواند مانع از افزایش قیمت شود.

معاون استاندار قم اظهار کرد: تدبیر در تنظیم بازار ما را از بحران های اقتصادی عبور می دهد در این ارتباط متعادل نگه داشتن قیمت ها در بازار اهمیت زیادی دارد.

وی در ادامه گفت: تامین نهاده های کشاورزی و دامی یکی از دغدغه های استان است که استفاده از ناوگان ریلی می تواند در تامین به موقع نهاده ها موثر باشد هر چند از طریق سیستم حمل و نقل جاده ای تا حدودی مشکل استان مرتفع شد.

معاون استاندار قم تصریح کرد: در تامین 2500 تن نهاده مورد نیاز قم قراردادی منعقد شده که این نهاده ها و همچنین کود شیمیایی وارد استان می شود.

غضنفری افزود: به زودی خط راه آهن به سیلوی قم وصل خواهد شد؛ ریل ظرفیت مطمئن و مقرون به صرفه در انتقال کالاست و می تواند بحران حمل و نقل را رفع کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: