• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 978-11587-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رییس سابق حوزه هنری قم:

قم از نظر هنر مظلوم است

رئیس سابق حوزه هنری قم گفت: استعدادهای بسیار خوبی در زمینه هنر در قم وجود دارد، البته قم از نظر هنر مظلوم است و این استان از لحاظ هنری شناخته شده نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مجدالدین معلمی در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان قم، گفت: استان قم ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و هرکس که می‌خواهد در این استان کار کند، باید به این مسائل توجه کند.

وی افزود: استعدادهای بسیار خوبی در زمینه هنر در قم وجود دارد، هر جا که در این استان در زمینه هنر سرمایه‌گذاری شده، نتیجه داده است، البته قم از نظر هنر مظلوم است و این استان از لحاظ هنری شناخته شده نیست.

رئیس سابق حوزه هنری قم تصریح کرد: تلاش ما همواره بر این محور بوده که نسل جدیدی را وارد فضای هنری کنیم، در این راه طبیعتا باید یک سری مسائل را قربانی و از مسائلی چشم پوشی می‎‌کردیم تا بتوانیم تمرکز خود را بر روی آموزش، تربیت و پرورش بگذاریم.

وی عنوان کرد: حوزه هنری به دنبال پرورش نیروی انسانی خوب و تازه بود تا بتوانند نسل آینده هنر قم باشند و فضای مدیریتی را هم به همین نظم و نسخ شکل دادیم؛ بعد از مدتی با همفکری دوستان به این نتیجه رسیدیم که بهترین کاری که می‌توان با امکانات و ظرفیت‌های موجود انجام داد، اجرای سیاست پرورش استعدادها است.

معلمی ادامه داد: از کارهایی که در مدت مسئولیتم در حوزه هنری قم داشته‌ام راضی هستم هرچند که همه می‌دانیم ضعف‌ها و کمبودهایی وجود داشته است، با این همه معتقدم هنوز هم ظرفیت‌های بسیاری در قم وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده و انتظارات از قم را برآورده کرد.

در ادامه جلسه سیدمهدی سیدین نیا گفت: هنر نقش مهمی در تمدن و فرهنگ یک کشور دارد، ادعای ما بر این است که هنر مسیر پیشرفت و تمدن را مشخص می‌کند.
رئیس حوزه هنری قم اظهار کرد: نگاه کاربردی به هنر به خصوص در دورانی که هنر از زندگی مردم فاصله گرفته بسیار مسئله‌ای است که باید به آن پرداخته شود، در گذشته هنر جزئی از زندگی مردم بود اما کم کم هنر به حاشیه رفت؛ اگر بتوانیم هنر را به عنوان یک مطالبه عمومی مطرح کنیم، قطعا اتفاقات بسیار خوبی می‌افتد.

وی تصریح کرد: مطالبه عمومی بسیار مهم است اما برای رسیدن به این مسئله ابتدا باید تقاضا ایجاد شودو این در صورتی حاصل می‌شود که نیاز به هنر احساس شود، چیزی که می‌تواند ما را در این مسیر قرار بدهد، ایجاد مرکز تولید و اندیشه است، برای این منظور زیرساخت‌ها باید فراهم باشد و اگر اینگونه نباشد ما زمینگیر می‌شویم؛ باز هم تاکید می‌کنم که برای همه این مسائل به تلاش مضاعف و مطالبه عمومی نیاز داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: