• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-485-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

سرپرست استانداری قم تاكيد كرد:

82 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قم پرداخت شدسرپرست استانداری قم بر ضرورت فرهنگ سازی برای استفاده از كالاهای داخلی تاكيد كرد و گفت: امر فرهنگ سازی بايد از مدارس آن هم در سطح ابتدايي آغاز شود تا شاهد نتايج مورد نظر باشيم.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سيد محمدرضا هاشمي سرپرست استانداري قم در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم طي سخناني با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب حدود يك دهه است كه نامگذاري سالها را با عناوين مرتبط با موضوع اقتصاد تعيين مي كنند اظهار کرد:‌ اين مسئله نشان از اهميت فعاليت جدي مسئولان در اين حوزه دارد.

وي با بيان اينكه دشمن با جنگ و تهاجم فرهنگي نتوانست به اهداف خود دست يابد، افزود: امروز هجمه  دشمنان در اقتصاد و معيشت مردم است و مسئولان بايد در اين زمينه هوشيار باشند.

هاشمي با اشاره به برگزاري 6 جلسه اقتصاد مقاومتي در سال 97 ادامه داد‌: جلسات ستاد بايستي به صورت منظم برگزار شده و مصوبات آن در زمانبندي مشخص شده عملياتي شوند.

سرپرست استانداري قم در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت فرهنگ سازي در راستاي استفاده از كالاهاي داخلي گفت: امر فرهنگ سازي بايد از مدارس آن هم در سطح ابتدايي آغاز شود تا شاهد نتايج مورد نظر باشيم.

وي با بيان اينكه در زمينه مصرف كالاهاي داخلي نيز بايستي محصولات توليد استان قم در اولويت باشد خاطرنشان كرد: ‌دستگاه هاي دولتي بايستي مكلف به اولويت بخشي به خريد كالاهاي توليد قم باشند.

هاشمي همچنين با اشاره به پرداخت حدود 82 ميليارد تومان تسهيلات با بهره پايين جهت اشتغال روستايي در استان قم گفت:‌ 25 ميليارد تومان تسهيلات نيز جهت اشتغال فراگير توسط دولت پرداخت شده است.

مهرداد غضنفري معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار قم نيز در اين جلسه با تاكيد بر تقويت واحدهاي توليدي استان قم اظهار داشت: ‌بايستي دستگاه هاي دولتي و شركت هاي پيمانكار نسبت به خريد محصولات استان قم مكلف شوند.

وي همچنين با بيان اينكه سهم استان قم در طرح رونق توليد در سالا گذشته 500 ميليارد تومان بوده است افزود: عملكرد استان قم فراتر از سهم مشخص شده بود.

معاون استاندار قم خاطرنشان كرد: در زمينه توسعه روستايي نيز جزء 10 استان برتر كشور بوديم و تمام تسهيلات تخصيص يافته نيز جذب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: